I advendi pärastlõunal, pühapäeval, 28. novembril süüdati advendiküünal ja avati jõulumaa Viimsi mõisa pargis.

Sündmusel osalejaid tervitasid vallavanem Illar Lemetti, abivallavanem Nikolai Bentsler, Eesti sõjamuuseumi direktor Hellar Lill ja EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse õpetaja Mikk Leedjärv.

Advendi- ja jõululaule laulsid Viimsi koorid, dirigentideks Vaike Sarn, Andrus Kalvet, Indrek Umberg ja Aarne Saluveer. Muusikat tegi Eesti sõjaväeorkestri brassansambel TopBrass. Advendituli toodi mõisaparki EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikust. Sellega süüdati advendiküünal jõulukuusel ning soovijad said võtta tule kaasa oma kodudesse. Sõjamuuseumis toimus jõulumeisterdamise töötuba lastele, avatud oli jõuluvana postkontor, kus lapsed said jõuluvanale kirju saata ning töötas muuseumi kohvik. Sündmus on järelvaadatav Viimsi ViVa TV Facebook Live’i ja Youtube’i ülekandena. 

Esimene advent 2021
Viimsi väikesed ja suured koorilauljad I adventi tervitamas. Foto: Tiit Mõtus

Jõulukuu jooksul on toimumas veelgi põnevaid sündmusi mõisapargis ja teistes Viimsi paikades.

II advendil, pühapäeval, 5. detsembril kell 18 toimub Valgusetendus „Võlumets“ Laidoneri pargis.

III adventi tähistatakse pühapäeval, 12. detsembril kell 18 jõuluhõngulise laternamatkaga Viimsi ajaloo teemadel, mille algus ja lõpp on samuti mõisapargis. 

Laupäeval, 18. detsembril, ja pühapäeval, 19. detsembril kell 11–18 toimub mõisapargis Jõuluküla. Osa saab meelelahutusprogrammist, kohal on jõuluvana, lapsed saavad sõita karusselliga ja töötavad jõulumüügiletid.   

Jõulutuledes särab Viimsi mõisa park ja detsembrikuus toimuvad seal sündmused sünnivad koostöös Viimsi vallavalitsuse, Eesti Sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi ning Rannarahva muuseumiga. 

Kogu Viimsi jõulusündmuste kalender asub valla kodulehel Kultuuriakna keskkonnas

Ilusat advendi- ja jõuluaega kõigile!