Viimsi Muusikaliteater tegutseb täiskasvanute ja noorte harrastusliku kogukonnateatrina juba aastast 1999. Käimas on teatri 23. hooaeg ning jaanuari lõpus tuuakse lavale järjekordne uus lavastus. Sel korral on tegu muusikalise komöödiaga „Üheksast viieni“.

„Üheksast viieni“ on Broadway muusikaline komöödia, mille autoriks on Patricia Resnick ning muusika ja sõnad on kirjutanud tuntud kantrimuusik Dolly Parton. Eesti keelde tõlkis lavaloo Liisa Kirschbaum ning Viimsi Muusikaliteatris lavastab etenduse Kaarel Orumägi.

Millest muusikal räägib?

Lugu saab alguse sellest, kui ühes tavalises 1970. aastate Ameerika kontoris kohtuvad kolm täiesti erinevat naist: Violet, Doralee ja Judy. Siiski on neil kõigil üks ühine probleem – nende bossiks on uskumatult šovinistlik ja egoistlik mees Franklin Hart. Ühel õhtul, veidi lõbusamas meeleolus, lasevad Violet, Doralee ja Judy oma fantaasial lennata ning unistavad sellest, kuidas Franklin Hartile koht kätte näidata. Ent unistustel on tavaks täide minna.
Kergelt kriminaalse, kuid vägagi humoorika sündmusteahela tulemusena tekib neil võimalus hakata kontori tööelu korraldama täpselt nii, nagu nemad seda õigeks peavad. Kuid kas ajad ja tavad ka päriselt muutuvad?

Kes lavale astuvad?

Viimsi Muusikaliteater pakub eneseteostus- ja arenguvõimalusi kõigile, kel soov näidelda, laulda ja tantsida ning kellel on siiras huvi muusikaližanri vastu. Muusikaliteatris löövad kaasa igas vanuses viimsilased. „Üheksast viieni“ lavastuses astuvad publiku ette: Aare Lepiksaar, Janet Vavilov, Liisa Kirschbaum, Linda Ellen Toom, Liis Rebane, Kaspar Pits, Mark Oja, Priit Kiigemägi, Airi Pärn, Inge Rumberg, Jaanika Pärn, Jana Rebane, Johanna Vassiljev, Kaija Mägi, Katri Kuusk, Mai Kroonmäe, Mailis Pruul, Marta Alethe Jaansalu, Minna Sillamaa, Tiina Pakk, Triin Pappel, Andre Luurmann, Asko-Robert Meola, Raul Aljas, Remo Pihel, Robin Pastak, Sander Kuusk ja Tõnis Müürsepp.

Kus ja millal?

Muusikali mängitakse Viimsi huvikeskuses viiel korral. Esietendus on juba sellel laupäeval, 29. jaanuaril kell 17. Järgmised neli etendust toimuvad:

T, 1. veebruaril kell 19,
P, 6. veebruaril kell 17,
T, 8. veebruaril kell 19,
R, 11. veebruaril kell 19.


Pileteid saab osta Piletilevist, Fientast ja enne etenduse algust kohapealt. Pilet maksab 15 eurot, sooduspilet 10 eurot. NB! Etendustel on vanusepiirang ehk vaatama võivad tulla kõik, kes on vähemalt 10-aastased.

Fotod: Liis Rebane