Foto: erakogu

27. augustil, Lubja tuletorni juures toimub Viimsis esmakordselt kogupere teatrifestival VILLE ehk Viimsi Lastele Lõbusad Etendused.

Festival on ellu kutsutud eesmärgiga pakkuda peredele kvaliteetset ajaveetmise võimalust, mis on ühtlasi ka hariv ja seda oma koduõuel ilusas looduses. Korraldajad soovivad, et festivalist saaks Viimsi suve traditsiooniline sündmus, mis tulevikus võiks toimuda kolmepäevasena. Sellisel juhul toimuksid etendused Viimsi erinevates kaunites paikades – nii külaplatsidel, Artiumis, Viimsi huvikeskuses kui ka raamatukogus.

Abivallavanem Nikolai Bentsler ütles, et Viimsi kultuuriaasta raames toimuv lasteteatrifestival on oluline ja tähtis asi. „Mul on väga hea meel, et festival toimub. Meil on suurepärane festivali elluviija, kellega koostöös tuli välja programm, mis on vaatamist väärt,“ lisas Bentsler. „Ma väga loodan, et sellest saab uus traditsioon Viimsis, mis kasvab ja kasvab iga aastaga!“

Selle suve VILLE festivali raames toimuvad teatrietendused, mustkunstniku show ning laste- ja noorte huvikoolide etteasted. Peaesinejateks on Stefan ja Gerli Padar lastele tuttava koeratüdrukute Lotte ja Roosi etendusega. Samuti tuleb oma suure ja uue suveetendusega külla Viljandi laste- ja noorteteater Reky.
Avatud on maitsvate söökidega toiduala ja lastele tegelusala, kus saab nii batuudil hüpata kui ka muud lõbusat ette võtta. Mõnusaks päeva veetmiseks võib kaasa võtta oma piknikuteki koos piknikukorviga.

Festivali programm

10.00 Festivali avamine

10.30 Pisimusa esitleb: lastekontsert „Minu Lemmikud“, Kelli Uustani ja Mathei Florea (klaver)

12.00 Draakonipesa Teater esitleb: „UMKA JÄÄKARUPOEG” – kogupere nukuetendus eesti keeles

13.00 Draakonipesa Teater esitleb: „UMKA JÄÄKARUPOEG” – kogupere nukuetendus vene keeles

14.00 UN Canto Ukraina laulude etteaste

15.00 STEFAN

16.00 Mustkunstnik Dmitri Zorin

16.30 Kogupere kontsertetendus „Lotte ja Roosi“ – Gerli Padar ja Camilla Parmas

17.30 Wäike TantsuTeater Meri etendus „Viis väikest pakikest”

18.00 Viljandi laste- ja noorteteater Reky „Siis kui leib magusaks muutub”

19.00 Festivali lõpetamine

Festivali korraldab: Viimsi vald

Operaator: Lubja Külaselts MTÜ koostöös Viimsi Lumepark MTÜ ja Happy Classes OÜ-ga.

Piletid on müügis Piletilevis ja kohapeal enne ürituse algust ja festivali ajal. Perepääse maksab 30 eurot ja üksikpääse (sisaldab ka alla 2-aastase lapse piletit) 15 eurot.

Teatrifestival VILLE toimub Viimsi kultuuriaasta ja kogukonna kultuuriõhtute raames ning on toetatud Leaderi meetmest.