Viimsi Kaubanduskeskuses on sel aastal traditsioonilise jõulukuuse asemel Viimsi kunstikooli õpilaste ja õpetajate koostöös valminud installatsioon. 

Teos on kaks korda kaks meetrit vineerplaatidest tehtud kujund, mille sees on näha väiksemaid vorme. Kunstiteos meenutab jõulukuuse alla pandud kingipakke, aga samas ka maja, treppe või muud arhitektuurilist struktuuri. Kujund on mänguline nagu lasteraamatust avanev volditud ruumiline pilt või arvutimängus Minecraft lootud maastik.

Alustasime teose värvimist värviperspektiivile põhinedes rohelistest ja sinistest toonidest, mis sümboliseerivad sooja ja külma, maad ja taevast – maailma. Kuna maailm ei ole ainult soe ja külm, siis oli õpilaste ülesandeks leida ka vahepealsed toonid. Valisime emotsiooni väljendamiseks kiiresti kuivavad akrüülvärvid ja vabaduse maalida vaba joonega.

Aga see pole veel kõik, sest näitus jätkub Viimsi Kaubanduskeskuse teisel korrusel, kus on väljas kunstikooli selle aasta õpilastööd.

Installatsiooni tegemisele panid käed külge väga paljud kunstikooli õpilased:

Eelkursus: Artur Krimm, Britten Kuusik, Katriin Tori, Laura Kolukanova, Eva Angelenitš, David Angelenitš, Enrico Tandorf, Bertha Siimson, Emma Moiseenko, Anna Stanogina, Sandra Adrov, Marie Liblik, Stella Pappel, Adeele Tuulik, Marianne Räppo, Gustav Kalep, Melania Potapova, Stephany Suursaar, Laura Nemerzitski, Lisanna Klein, Joonatan Nõgene, Kasper Vainio, Gabriella Gussarova,

Gerlinda Gussarova, Catreen Ozolit, Gretel Suits, Annabel Piirsoo, Teele Ruuben, Maria Rush, Marta Kullik, Kirke Aava, Elina Undrits, Genert Lasimer, Aleksander Abe, Keira Victoria Kuuse, Mattis Pallas ja Koit Matias Uudelepp

I põhikursus:

Emily Casey Stoten, Lennart Hallik, Solveig Svea Kratt, Stefani Sokk, Eldar Karin, Stella Buss

II põhikursus:

Kenneth Johannes, Tuule Sõro, Jade Toiger ja Iiris Voog

III põhikursus:

Amanda Johanna Sulg, Elsa Taurin ja Marta Taurin

IV põhikursus:

Kaur Kaljumäe, Carolina Tamberg, Nele Lainevool, Laureen Kaskpeit ja Elise Prass

V põhikursus:

Maria Kulikova