Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab ehk kui huviringide siseruumides tegutsemiseks kehtivad piirangud, siis tuleb kolida õue. Sellest juhindutakse ka Viimsi huvikeskuses.

Viimsi huvikeskuse maja ümbrus on juba mõnda aega täis rõõmsat sagimist, sest rühmatreeningud on leidnud tee õue. Maja ümber lüüakse ka tantsu ja kõlab koorimuusika. Tegemist on omamoodi avatud uste päevadega – see, mis muidu toimub majas sees, on nüüd näha ja kuulda kõigile huvilistele. Seega, kui juhtute Viimsis jalutades kuulma koorilaulu või puhkpillihelisid, siis suure tõenäosusega on käimas vastava huviringi proov.

Õues saab uusi kogemusi

Lastetantsu juhendaja Piret Kõõra teeb lastele õuetunde märtsi algusest. Piirangute tõttu tuli vahepeal teha on-line tunde kuni sai tagasi õue kolida. Õuetunnid võeti väga hästi vastu. „Koostantsimine on ikka midagi muud kui on-line’is. Paljudele lastele ei sobi üldse veebivariant ning nooremale vanusele oli see kohati ka keeruline. Seega olid meie õuetundides kohal peaaegu kõik. Ka need, kes vahepeal loobusid,“ räägib Piret. Ta tunnistab, et lastele meeldib õues natukene rohkem kui juhendajale. 

„Neil pole kunagi külm ja vihm pole kunagi märg. Õpetajale sobib siiski toas rohkem, seda just tantsu spetsiifika pärast. Õues saab harjutada ning see on vahelduseks tore, aga toas saab teha nii nagu sammude ja tantsude õppimine ette näeb.“

Juhendaja lisab, et kõige vahvam on õues tantsida ilusa ilmaga. „Kuigi osa asju jääb õues tegemata, siis loovus ja mängulisus võidavad. Kõik me oleme saanud tänu õuetundidele suure kogemuse võrra rikkamaks. Õppisime kiirelt ümber kohanema ja teadvustama, et ei ole olemas halba ilma. Tantsisime nii –10-kraadise külmaga, suure vihmaga kui ka esimese kuumalainega. Saab hakkama, kui peab nii.“

Kaie Kõrbi Balletistuudio õppealajuhataja Merilin Lehtmaa nõustub, et lastel on õues vahva, aga põhjalikult seal õppida ei saa. „Lapsed olid õuetundide osas väga positiivsed, paljuski sellepärast, et pikka aega ei olnud võimalust kohtuda ja tore on oma rühmakaaslasi taas näha. Juhendaja poolt on see pigem asendustegevus, sest balleti huviring ei täida enam seda eesmärki, milleks see on loodud. Õuetund on pigem meelelahutus. Kevadel ilusa ilmaga pakub see siiski vaheldust, aga siseruumides on ka tore tunde teha,” sõnab ta.

Võimalus suhelda

Tantsukooli JJ-Street treener Gerly Tuur ütleb, et nende kooli noortele ei meeldi terve päev arvutis Zoomi tundides istuda ja selle tõttu tehti ka otsus, et isegi kui trennisaali ei saa, teeme õues. „Õuetreeningud saab väga mitmekülgselt üles ehitada. Noored hingavad seal värsket õhku ja liigutavad end päriselt. Tunnis saan neid suunata, osalejad küsivad ja mõtlevad kaasa ning toimub silmaga nähtav areng. Samuti näevad nad trennis teisi noori ja saavad suhelda. Läbi Zoomi on suhtlus igatpidi minimaalne, ka netiühendus on paljudel puudulik. Kõige toredam ongi õuetrennis suhtlemise osa, samuti see, et ei pea muretsema tehniliste lahenduste pärast.

Tulge külla!

Viimsi huvikeskuses toimuvad õuetegevused 30. maini. Siseruumides toimuvad hetkel vaid pilli- ja solistiõpe ning individuaaltreeningud. Samuti saab külastada saab Viimsi kunstikooli õpilastööde näitust ning juba varsti avanevad teatrisaali uksed.