Ilmselt tunnevad kõik viimsilased, et see sügis tuleb teisiti – koroonapiirangutest tekkinud kultuuripidurdusjäljed jäävad selja taha ja Viimsi Artiumi avamiskuu sündmustest pulbitsev mitmekesine programm pakub palju huvitavat. Üks neist on 25. septembril toimuv Viimsi JazzPopFest.

Viimsi JazzPopFesti eesmärk on arendada kaasaegset vokaalmuusikat ja avada uusi muusikalisi silmapiire. 12 aasta jooksul on festival toonud põnevate kavadega Viimsisse Eesti ja välismaa professionaalseid ja harrastusmuusikuid. Väärtuslikke konkursikogemust on pidanud oluliseks Viimsi oma koorid ja pöidlahoidjad publiku hulgas, et koos noortega muusikast rõõmu tunda.

Aarne Saluveer. Foto: erakogu

Sel aastal esineb festival teiste seas ka Estonian Voices. Kindlasti saab kontsert olema erakordne elamus, sest nüüd saab kuulata, kuidas nende varasemad hittlood ja uus muusika Artiumi suures saalis kõlavad. Neile, kes varem pole Estonian Voice’se kontserdile pääsenud, teadmiseks, et mitme auhinnaga pärjatud ansambel on eksperimenteerimislembene maailma tippu kuuluv vokaalsekstett, kelle ampluaa hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki ning repertuaar sisaldab nii originaalloomingut kui ka virtuoosseid seadeid rahvamuusikast pophittideni.

Estonian Voices

Festivalil on mitmeid esinejaid

Muusika ja kooslaulmine on Eesti jaoks midagi enamat, kui lihtsalt ajaveetmise vorm. Ühise keele ja meele leidnuna oleme ühiselt laulukaare all oma vabadusiha kuulutanud – nii on laulmine meie omakultuurse iseolemise sünnitunnistus ja selgroog. Juba esimene laulupidu 1869 näitas, kuivõrd kaasahaarav ja ühendav vägi on Eesti heliloojate muusika ühendatud Eesti luuletajate tekstidele. Eile, täna ja tulevikus – sestap ongi oluline toetada ka Viimsi koore, kes on teel järgmisel aastal toimuvale XIII noorte laulu- ja tantsupeole „Püha on maa“.  Ja eriti hea meel, kui jätkatakse ühist harrastust ka pärast lõputunnistuste saamist vilistlastena – just selline on Viimsi Vilistlaskoor Andrus Kalveti juhtimisel.

Nukukoor. Foto: erakogu

Nukukoor on oma eriliste lavastuslike etteastetega legendaarne, kõrgharidusega näitleja ja koorijuhi Reeda Toots toob publiku ette Siim Aimla fantaasiarikka uudisloomingu etendusest „Kalevipoeg“. Tundlik lavastajameel ja koori artistlikkus on publikut alati üllatanud ja ka seekordne etteaste tekitab mõnusat ootusärevust.ETV Tütarlastekoor on rahvusvaheliselt tunnustatud noortekoor kelle hääled on viinud  Arvo Pärdi „Peace Upon You, Jerusalem“ maailmaesiettekande New Yorkis Lincoln Centeris 8000 Ameerika koorijuhi ette. Nende ülimenukal kontsertreisil Austraalias salvestas maailma suurim klassikakanal kaks kava Eesti muusikast ja need on saanud kuulajatelt väga kõrge hinnangu. Koori erilist kõla on kiitnud Jose Carreras. Repertuaar klassikast popi, jazzi ja rokini ning koostöö Eesti ja maailma tuntud artistide ja orkestritega on võimaldanud esineda Londoni Roundhouses koos Imogen Heapi ja olla valitud „Eurovisioni“ Choir of the Year 2017 televisiooni konkursi finaali, kus esitati Veljo Tormise mälestuseks kava „Absolute Tormis“.