Tekst: Pille-Mai Helemäe, ERR-i kommunikatsioonijuht

Eesti Laul avalikustas sel nädalal 20 poolfinalisti, kes lähevad püüdma ihaldatud tiitlit ja pääsu suurele Eurovisioonile. Muutused läbi teinud konkurss avab võistluse esmakordselt Viimsis – mõlemad poolfinaalid toimuvad jaanuaris vastvalminud Viimsi Artiumis.

Selgunud on 20 poolfinalisti, kelle seas on mitmeid nimekaid artiste, aga ka uusi üllatajaid. Kõikide nendega saab laval kohtuda juba 12. ja 14. jaanuaril, kui toimuvad Eesti Laulu poolfinaalid. Publikuga poolfinaalid toimuvad esmakordselt Viimsi Artiumis, kuhu pealtvaatajateks pääseb mõlemal kontserdil ligi 500 inimest.

“Elevust on sel aastal Eesti Laulu ümber palju. Meil on põnevad artistid ja kontserdid toimuvad täiesti uutes kohtades,” märgib Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula. Viimsi Artiumi suur saal saab Eesti Laulu ajaks uue ilme, kus publik ning artistid tuuakse teineteisele võimalikult lähedale. “Publikul on Eesti Laulul alati eriline roll, sest see annab artistile kõige vahetuma emotsiooni,” ütleb Rahula ja lisab, et seekordsed kontserdid on seda erilisemad, et publik on osa saatest ja selle mõttega ehitatakse Artiumi suurde saali ka täiesti omalaadne lava.

Mõlemas poolfinaalis hakkab võistlema 10 artisti, lisaks astuvad vaatajate ette mitmed tuntud kodumaised muusikud.

Piletimüük Eesti Laulu poolfinaalidesse avatakse novembri jooksul. Esmakordselt kuuleb tänavusi võistluslugusid 2. detsembril ETV erisaates. Eesti Laulu võitja selgub 11. veebruaril, finaal toimub Tondiraba jäähallis. Otseülekandeid vahendavad Eesti Rahvusringhäälingu tele-, raadio- ja veebikanalid.

Elame Eesti Laulule kaasa!

Nikolai Bentsler

abivallavanem

Eesti Laulu mõlema poolfinaali toimumine Viimsi Artiumis on suur au ja võit. See näitab veelkord, et Viimsi Artium ei ole pelgalt hoone või tavaline kultuurikeskus, vaid koht, kus kultuuri ja hariduse vahel tekib õige sünergia. Eesti Laul Viimsi Artiumis kinnitab, et Artiumil on uhke koht Eesti kultuurikaardil.

Mul on väga hea meel, et Eesti tippartistid on juba leidnud tee Viimsi Artiumisse. Jaanuaris, Eesti Laulu poolfinaalides saavad maja võimalustega ja saali akustikaga tutvuda veel suur hulk artiste.

Ma olen väga tänulik ERR-i meeskonnale, sh Karmel Killandile ja Mart Luigele, kellega meil olid väga produktiivsed läbirääkimised, mille käigus jõudsime kiiresti kokkuleppele. Kinnitan, et koostöö ERR-iga ei piirdu ainult Eesti Lauluga.

Tulge Eesti Laulu vaatama, kallid Viimsi elanikud, ja otsustame koos, kes väärib kohta finaalis! Aga artistidele soovin edu ja jõudu!