Foto lavastusest „Diktaator, naljamees ja liiderdaja“. Foto: erakogu
Foto lavastusest „Diktaator, naljamees ja liiderdaja“. Foto: erakogu

Tekst: Elise Carola Alajärv, Viimsi huvikeskuse turundusspetsialist

Kultuurihuvilisele publikule pakub Viimsi huvikeskus aasta lõpus veel mitmeid elamusi. Tutvu lavastuse sisuga ning osta pilet endale ja ka kaaslasele. Teatripilet on mõnus kingitus nii sünnipäevaks kui ka jõuludeks.

Artur Raidmets ja Peeter Kaljumäe „Rikas ja vaene“, 8. novembril kell 19.

Ettekandele tulevad parimad kupleed läbi aegade, alates 1930ndatest kuni tänapäevani. Lõbusate laulude vahel tõstavad tuju naljalood omaaegsetest lavalegenditest, samuti seigad nii lava tagant kui ka saalist, ühesõnaga elust enesest. Kavas väliseesti kuplee legendi Olaf Kopvillemi, aga ka Paul Pinna, Agu Lüüdiku, Paul Tammeveski, Hardi Tiiduse, Priit Aimla jt laulud ja tekstid. Kuplee on kordusriimiline salmilaul, enamasti aktuaalse sisuga – humoristlik või satiiriline.

Tammsaare teater „Lõunasöök“, 11 novembril kell 19.

Tammsaare teatri uuslavastuses on tegelasteks neli oma parimas eas sõbrannat, kes üritavad telefoni teel kokku leppida ühist lõunasööki. Kahe kuu jooksul aga ei leia nad ühtegi hetke kohtumiseks, sest kokkusaamist takistavad nende igapäevaelud. Nad on loobunud tööst, et olla täiskohaga abikaasad ja emad. Näidendi teema on väga aktuaalne ja lugu peegeldab vägagi tänapäeva inimeste elu, millega saab suuremal või vähemal määral suhestuda iga täiskasvanud vaataja. Järjest enam on inimesi, kes tunnevad end üksikuna. Pered elavad koos päriselt koos olemata. Suhtleme sõpradega aina rohkem virtuaalkanalites üksikute piltide, sõnade ja märkide abil ning needki kujutavad pigem ülepakutult head elu kui tegelikkust. Järjest harvemad on päris kohtumised, päris jutuajamised, päriselt rääkimised, kuulamised ja mõistmised. „Lõunasöök“ toob väga tugevalt välja selle, et kõik, mille nimel me elame ja pingutame, laguneb lõpuks koost, kui meil puudub inimlik kontakt lähedastega ja kontakt iseendaga. Kuigi žanrilt on näidend liigitatud komöödiaks, leidub seal küllaldaselt nii draama kui ka tragöödia elemente.

R.A.A.A.M. „Diktaator, naljamees ja liiderdaja“, 20. novembril kell 19.

Narva Punase Risti laagris viibis pärast I maailmasõda palju tuntud ajaloolisi isikuid. Paljud neist suundusid hiljem läbi Eesti oma kodumaale. Lavastus “Diktaator, naljamees ja liiderdaja” on fantaasia kahe selles laagris viibinud hämmastava inimese kohtumise teemal, need on Jaroslav Hašek (tuntud humorist) ja Josip Broz Tito (tulevase kommunistliku Jugoslaavia liider). Need kaks inimest olid laagris 1920. aastal. Hašek elas pärast seda vaid kolm aastat, Broz Tito tervelt kuuskümmend. “Diktaator, naljamees ja liiderdaja” on irooniline fantaasia, mis annab võimaluse nende nii erinevate inimeste dialoogide ja mõtiskluste jaoks maailmast, sõjast, armastusest, inimelu hinnast ja paljust muust. Peale intellektuaalse meelelahutuse provotseerib niisugune lavastus ka huvi piirilinna Narva ajaloo vastu. Selle vastu, millised huvitavad isiksused seal on viibinud ja kuidas kajastus nende sealviibimine nii Narva ajaloolise arengu jaoks kui ka nende isiksuste endi arengu jaoks.

R.A.A.A.M. „Audients“, 27. novembril kell 19.

Nädal enne esietendust, kõige pöörasemal peaproovide perioodil, külastab teatrijuhti (Priit Võigemast) veider uurija (Henrik Kalmet) ühe salapärase süüasjaga, millel nimeks “Teatritoimik”. Algab pingeline ja samas absurdne ülekuulamine, kus väga kiiresti hägustub, mis süüasjaga on üldse tegemist, kes keda süüdistab ning millega seoses. Mis on päriselt ja mis mängult? Tundub pealtnäha lihtne lugu võimu ja vaimu omavahelistest suhetest ning vastuoludest, aga lähemal vaatlusel hakkavad hargnema erinevad tasandid.
Veidi Kafkalik vaade jaburasse bürokraatlikku masinavärki ja selle koomiline kokkupõrge boheemlasliku ning maagilisena näiva teatrimaailmaga. Kas need maailmad või need kaks ootamatutel asjaoludel kokku saanud inimest on üldse nii erinevad, kui esmapilgul tundub? Ja et vinti veelgi peale keerata, tulevad mängu ka meelemürgid.

Komöödiateater „Kui palju maksab mees?“, 13. detsembril kell 19.
Lõbus, aga ka põnev lugu sellest, kuidas mees seisab valiku ees: kumba naist eelistada, kui mõlemad kallid on? Kuid siis teeb üks neist pakkumise, mis paistab algul skandaalne, aga millest on raske ära öelda. Ja lahenduse saab ka küsimus, kui palju siis maksab üks mees. Aga kas naine saab teda üldse endale osta ja mida mees ise sellest kõigest arvab? Kuidas ta sellest olukorrast välja vingerdab, seda näete juba etendusel. Kes viimasena naerab, naerab paremini, aga kõige viimasena naerab muidugi publik. Suvel müügitabeli tippu tõusnud Komöödiateatri lavastuses mängivad Juss Haasma, Marika Korolev ja Karmel Naudre.

Uuel aastal:

20. jaanuaril Anne Paluveri monoetendus „Ikka veel 27“

14. veebruaril Vana Baskini teatri lavastus „Aabitsa kukk“

Ürituste kohta saab infot kodulehelt huvikeskus.ee. Etenduste piletid on müügil erinevates piletimüügipunktides ja kolmapäeviti kell 10–16 huvikeskuse kontoris.