Viimsi huvikeskuses väljapandud Ljuba Keskküla käsitöönäitust lihtsalt pidi nägema – ja see üllatas!

Maitsekalt kujundatud väljapanek koosnes peaaegu kolmesajast esemest. Tean, et ruumipuudusest tingituna tuli teha valikuid ja üht – teist jäi hoiukastidesse varjule.

Näitusel esitles väärikas, rahvariietes särav vanaproua erinevaid käsitöötehnikaid ja kunsti-liike, mida kokku lugedes oli 27. Näha sai esemeid alates nõeltehnikast, mis pärineb muinasajast, kuni imeväärsete tänapäevaste pidulike pitsist ja pärlitest moeaksessuaarideni. Rahvariided, moekad heegeldatud vestid ja erinevates tehnikates pilkupüüdvad pidulikud pluusid kõrvuti muhu tikandis sussidega. Telgedel kootud vaibad, tikitud padjad ning õhkõrnad pitslinikud ja niidigraafika. Terve kollektsioon mälestustest inspireeritud maalitud portselani ja keraamikat kõrvuti nahkehistööga, klaasvitraažiga, paberikunstiga. Ja loetelu võiks jätkata.

Pole õige öelda, et kõige krooniks olid niplispitsi tehnikas esemed, aga kindlasti on see kõige töömahukam käsitööliik, mille tööprotsessi kunstnik ka huvilistele esitles.

Enamiku väljapaneku lahtioleku ajast oli 93-aastane käsitöömeister ka ise näitusesaalis ja jagas huvilistele seletusi. Tore oli näha, et külastajate seas oli igas vanuses inimesi ja võimalus omavahel vestelda ja suhelda oli huvitav mõlemale osapoolele.

Ljuba Keskküla külalisteraamat oli tulvil tänusõnu ja ilusaid soove eelkõige lähedastelt, sõpradelt, arvukatelt õpilastelt ja käsitöö austajatelt, aga ka päris tavalistelt näitusekülastajatelt.

KÜLALISTERAAMATUST

Kallis vanaema Väga ilus ja imetlusväärne näitus. Oleme uhked sinu üle!

Nägin palju fantaasiat ja uusi ideid. Igas pistes ja sõlmes on armastus ja lugupidamine ehtsa käsitöö vastu.

Sinu töödes peegeldub emaemade töökus ja vaim, millega nad muutsid oma kodud kauniks ja turvaliseks.

Tänu meeldiva, õrna, naiseliku näituse eest. Jõudu Teile!

Võrratult andekas ja ilus näitus! Milline tore viis, kuidas esmaspäeva pärastlõuna koos oma vanaemaga veeta ning väärtustada nii hingelist ja põhjalikku tööd. /Lapselaps … Lääne-Euroopast Eestis perel külas)

Tänan Sind, kallis Ljuba, oskuse eest elada sädeleva vaimustusega, noorusliku südame ning uudishimuga kõige uue suhtes!