23. novembril toimub 10. Viimsi JazzPopFest, mis toob kokku parimad pop- ja jazzmuusikat viljelevad koorid ning ansamblid üle Eesti, pannes nad omavahel mõõtu võtma. Festivali korraldab Viimsi vallavalitsus.

JazzPopFesti kunstilise juhi Aarne Saluveeri sõnul on juba kümnendat korda toimuv festival rikastanud oluliselt eesti kultuurimaastikku. “Festival annab võimaluse kooridel laulda ja kuulajatel nautida muusikat, mis on kaasaegne, kaasahaarav ja omanäoline. Meie eesmärk arendada kaasaegset vokaalmuusikat ja avada uusi muusikalisi silmapiire, tuua kokku professionaalseid jazzigurusid ja harrastajaid on igal aastal järjest omanäolisemalt ja huvitavamalt teostumas,” lisas Saluveer.

Kui esimene festival kümme aastat tagasi seadis aukohale legendaarse Uno Loobi, siis nüüd on võimalus oma silmaga näha suurepärases vormis Voldemar Kuslapit – meest, kes on olnud Rahvusooper Estonia üks publikumagneteid ning esineb festivalil kultusliku nimega noortest muusikutest koosneva ansambli Horoskoop saatel.

Festivali konkursi osa algab 23. novembril kell 11.30 Viimsi Kooli saalis ning on kuulajatele tasuta. Festivalil osaleb palju koore: Viimsi Gümnaasiumi segakoor, ITK segakoor, ViiKerKoor, Haabneeme Kooli lastekoor, Haabneeme kooli mudilaskoor, Eesti Kunstiakadeemia kammerkoor, Kergemuusikakoor Hea Tuju Esmaspäev, Viimsi Kooli vilistlaskoor, Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoor ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia segakoor ja bänd. Lisaks võistlevad omavahel ka suurepärased vokaalansamblid: Kõrvitsaseemned, Viimsi Gümnaasiumi vokaalansambel, Sõbrad, vokaalansambel Helisev Hääl, projekt “Leevikesed”, Pokaalansambel, GAG vokaalansambel aKustikad, Sõidame!

Festivali lõpetab uhke kontsert kell 19.00, kus astuvad üles žürii poolt esile tõstetud koorid ja vokaalansamblid ning ansambel Horoskoop koos Voldemar Kuslapiga. Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.

Festivali toetajad ja koostööpartnerid on Eesti Kultuurkapital, Viimsi Keskus, Viimsi Kool, Viimsi Gümnaasium, Viimsi Keevitus, restoran OKO, Rikets lilled, ajakiri MUUSIKA ja Ilusaadikud.

Rohkem infot: https://viimsijazz.wordpress.com

Facebook: https://www.facebook.com/ViimsiJazzPopFest