Päike liigub muudkui madalamale ning päevad muutuvad üha lühemaks. Kätte on jõudnud detsember ehk jõulukuu, rahvapäraselt ka talvistepühakuu või talvekuu. 

Valla tänavad, hooned ja avalikud alad on jõulukuu alguseks saanud valgusehted. Mõisapark on muutunud imeliseks jõulumaaks. Seda kõike täiendavad sajad jõuluehteis viimsilaste kodud. Tundub, et talvekuu ei jää ilma lumeta ja ilmataat on alustanud lumevaiba laotamist üle valla. Nii muutub talvistepühakuu terviklikuks, südamesse poeb pühadeootus ja hinge valgustavad miljonid jõulutuled. 

Osadele inimestele meeldib talv, osad eelistavad suve. Tegelikult on igas aastaajas enda jaoks võimalik midagi toredat leida. Mõni on tõeline jõulufanaatik ja hakkab pühi kavandama juba oktoobrist. On ka neid, kes ujuvad Haabneeme rannas nii kuumal suvel kui ka karastaval talvel. Paljudele tähendab detsember pikemat talvepuhkust perega. Lumi loob võimaluse minna suusatama Tädu või Karulaugu terviserajale või lasta Vimka mäest alla. Rohuneeme metsaradadel või Soosepa rabas avanevad talvel jalutades hoopis teised vaated. Viimsis on ilus igal aastaajal, olgu siis talve oodates või talverõõme nautides.

Talvekuu on ühtlasi pimeda aja lõpp ja jõuluaeg tähistab uue aastaringi või perioodi algust. Mõnedele meist tähendab see tavapärasest töisemat aega. Näiteks teehooldajate jaoks on talv talihooldeperioodi algus. Esimene lumi on juba maha sadanud ja nn hoolde peaproov edukalt tehtud. Mida rohkem lund tuleb, seda rohkem peab tööd tegema. Vajadusel lausa ööpäev läbi, tagades viimsilastele ohutud ja hooldatud teed. Me kõik saame kaasa aidata hooldustööde parimale tulemusele ja rõõmustada sahajuhte – veendudes, et hooldealale pole ette pargitud autosid, pandud tee äärde kive või muid takistusi. Nii saavad sahajuhid tagada parima teehoolde, kus hommikul on kõik tipp-topp korras. 

Rahvatarkus ütleb, et kui jõulukuul tuiskab, on järgmisel suvel hea marja- ja puuviljasaak. Kui vaadata seda tarkust valla eelarve seisukohalt, siis võiks selle ümber sõnastada järgnevalt: kui detsembrikuul rohkelt vallaelanikuks registreeritakse, on järgmisel suvel võimalik rohkem valla heaks investeerida. Viimsi jaoks on iga elanik oluline, sest tulubaas, mida saab kasutada valla arendamiseks ja teenuste osutamiseks, sõltub just registreeritud elanike arvust. Seetõttu on üheks detsembrikuu tegevuseks kujunenud elanikuks registreerimise kampaania. Põhilise osa valla eelarve tulubaasist moodustab tulumaks. Laekuvate vahendite eest osutab vald erinevaid teenuseid. Samuti võimaldab see investeerida sellesse, mis meie elu turvalisemaks ja paremaks muudab. Tahame ju kõik, et teed oleksid hooldatud ja tänavad valgustatud, et meil oleks piisavalt mänguväljakuid ja lasteaiakohti, et koduvalla avalikud hooned oleksid remonditud ja kaasaegsed, et kergliiklusteid tuleks veelgi juurde ja kultuurielu õitseks.

Saabuvaid pühi oodates on võimalik minna meie metsadesse jalutama ja seeläbi nautida looduse vaatemänge, kus igapäevaselt maastik ja keskkond muutub. Advendiajal on hea võtta aega teineteise jaoks, kasutada seda koosolemiseks ja asuda ühiselt jõulupühi kavandama. Detsember on ka tore aeg minna külla ja rõõmustada oma kaugeid sugulasi, tuttavaid ja sõpru. See on aeg, mil mõeldakse tavapärasest rohkem heategudele. Võtke samuti aega, et teha kellelegi head ja rõõmu – on see siis naabri mahasõidu lumest puhastamine või lihtsalt toredate soovide saatmine postkaardiga. Pühade ootus on imeline aeg. Hoiame kokku lähedastega, hoiame ühte kogukonnana! 

Ilusat saabuvat pühadeaega!