Viimsis on käimas kultuuriaasta ning hea meel on tõdeda, et meie valla kultuurielu on rikas ja mitmekesine. Kultuur liidab inimesi ja tugevdab kogukonnatunnet. Ukrainas toimuva valguses on kokkuhoidmine ja koostegutsemine omandanud palju sügavama tähenduse. 

Järgmine suurem sündmus on tulemas pühapäeval, 24. aprillil, kui kell 12–15 toimub vanal Haabneeme staadionil heategevusüritus „Aeg olla koos“. Koos Viimsis elavate ukrainlastega toimuvad Ukraina kevadpüha tähistamise töötoad, päeva juhib viimsilane ja muusik Ruslan Trochinsky ja laval musitseerivad mitmed artistid. Täpsemalt saate toimuva kohta lugeda ka käesolevast Viimis Teatajast.

Suurepäraseks näiteks kogukonna kultuurilembusest on aprillis toimunud „Viimsi Laululaps 2022“. Kuna Covidi tõttu sai aastal 2020 lauluvõistluse läbi viia virtuaalsena ja möödunud aastal tuli see sootuks ära jätta, oli eriti tore noorte lauljate ja nende juhendajatega taas päriselt kokku saada ja esinemisi kuulata. 

Viimsi hoovimängude päev toimub juuni alguses, kui lastekaitsepäeva tuules, 5. juunil, leiab aset sündmus „100 aastat hoovimänge“. See on vabaõhuüritus, mille eesmärk on ühendada inimesi läbi eri põlvkondade mängude. Suureks abiks on tegusad seeniorid, kes teavad veel, kuidas mängida, kui sul ei ole nutitelefoni, PSP-d ega arvutit, vaid on oks, pall, ettekujutlusvõime ning sa tunned rõõmu sõpradest ja teadmisest, et väljas on lõbusam kui nelja seina vahel. Hoovimängudele on oodatud nii lapsed kui ka täiskasvanud, sest osa on võimalik saada viimase saja aasta jooksul Viimsi kandi hoovides mängitud mängudest. 

Suvel on ootamas ees palju põnevat. Näiteks tänavakunstifestival, kuhu on kaasatud nii noored, täiskasvanud kui ka seeniorid. Festival on plaanis läbi viia kahes etapis, esimene maikuus ja teine septembris. Kõike ei saa ette rääkida, aga meid ootavad äkilised kontserdid, koos kuntsikooli õpilastega plaanime muuta vanad hooned ilusamaks, päikeseloojangud romantilisemaks ja isegi nostalgilisemaks. Aga see on vaid väike osa planeeritavast.

Kultuuriaastal on viimsilaste kogukonnale oluliseks sündmuseks kultuuri- ja hariduskeskuse Viimsi Artium avamine, mis toimub väärika avamiskuuga, startides augustis. Artium on ainulaadne mitte ainult Viimsi jaoks, vaid kogu Eestile. Ühe katuse all kohtuvad kultuur ja haridus. See on ehe näide, et kultuur ja haridus ei ole eraldiseisvad, vaid on kui õde ja vend, kes toetavad teineteist.

Viimsi Artiumis saavad kokku teaduskool, muusikakool ja kunstikool, kolm saali, kaasaegsed tehnilised võimalused, suurepärane juht ja suurejooneline plaan. See kõik on parim retsept, et igas vanuses viimsilased saaksid rikastada oma hinge mitmekülgse kultuuriprogrammiga, mille sisuks on parimad palad Eestist ja kaugemalt. Isegi praegu, kui maja ei ole veel täiesti valmis, on välismaised kultuuritegijad juba koostööst huvitatud ja sealse keskkonna kohta jagub vaid kiidusõnu.

Olen rõõmus, et meie vallas tegutsevad kultuuriasutused on valmis koostööks. Seda näitas viimane kultuuriarengutele pühendatud ümarlaud, kus kõigil on palju ideid ja ettepanekuid. Kultuuriosakonna kollektiiv on avatud ideedele ja valmis aitama realiseerida häid mõtteid. Hiljuti kohtusin Viimsi noortega ning julgustasin ka neid oma ideedega välja tulema. Minu uks on alati värsketeks ideedeks kõigile avatud ja hea meelega proovin leida lahendusi, et meie kodukandi kultuurielu oleks veelgi ägedam.

Aitäh kõigile, kes Viimsis kultuurivaldkonda panustavad ja kogukonnatunnet üleval hoiavad! Hoidke neid inimesi ja väärtustage kultuuri, sest kultuur aitab rasketel aegadel ja annab võimaluse tunda, et oleme päriselt koos. Koosolemises on jõud ja kultuuris peitub imeline võimekus muuta inimese hing ilusamaks. Võib öelda, et kultuur aitab luua nii Viimsi valda kui ka kogu Eestit paremaks.