Käes on rikkalik kultuurisuvi

Viimased kaks aastat oli kultuur COVIDi ja sellest tulenevate piirangute tõttu nii Viimsis kui ka terves riigis pausil. Aga ma olen väga tänulik nendele, kes ikka üritasid teha inimeste elu huvitavamaks ja ilusaamaks isegi siis, kui pandeemia pressis päris kõvasti peale. Kuid praegu, kui koroonapuhang on taandunud, toimuvad igapäevaselt vallas erinevad üritused ja kultuurisündmused. Kõik sihtasutused Viimsi vallas teevad suurepärast ja elanikele vajalikku tööd – ma tänan neid selle eest!

Kaks korda kuus kohtume me Viimsi kultuuritegijatega et rääkida, mis juba oli ja mis ootab inimesi kultuuri mõttes ees. Tore näha ja mõista, et kultuur elab ja areneb Viimsis kiiresti. Näiteks oli rõõm näha, kuidas lapsed, kõik koos, hoovimänge mängisid. See üritus sai hea tagasiside ja ma olen kindel, et sellest saab uus Viimsi traditsioon, kus terve päeva jooksul saaksid lapsed mängida ja see on neile tasuta.

On meeldiv tõdeda, et hoovimängude idee võeti kasutusele ka teistes külades, näiteks Pärnamäel, kus toimub järjekordne mängu päev lastele augusti lõpus. Loodan, et ka teised külavanemad korraldavad tulevikus sarnaseid üritusi. Lisaks traditsioonilistele üritustele korraldame koos hoolekandekeskusega sel suvel pensionäridele mõeldud päikeseloojanguõhtuid. Üritusele kutsutakse huvitavaid ja tuntud persoone, kellega koos päikeseloojangul lõkke ümber jutustada.

Hetkel tegeleme Viimsi tänavakunsti festivali korraldamisega. Seda üritust valmistame ette koos kunsti- ja muusikakooliga, kes on andekas ja kogemustega partner. Koos valisime festivali toimumise kohaks Artiumi ümbruse ja uue maja siseruumid. Rõõm on tõdeda, et Artiumi juht Kristiina Reidolv on pühendunud ja koostööks valmis. Festival toimub 3. septembril – sel kuupäeval saavad kõik Viimsi elanikud nautida muusikat, kuntsi ja kunstnike fantaasiat.

Veel Artiumist rääkides ja vaadates, milline on tänavu sealne programm, võin öelda, et viimsilased võivad olla üllatunud, et saavad nautida kõrgkultuuri kodu lähedal. See on minu kui Viimsi elaniku jaoks on väga meeldiv, et kõrgkvaliteetne kultuur on nüüd vaid jalutuskäigu kaugusel.

Kui pisut ettepoole rutata, siis oleme alustanud tööd uue näidendi kallal, mis on pühendatud Viimsi ajaloole. Selle loomisega tegeleme koos Külli Talmari ja Janek Šafranovskiga. Kuid ärge arvake, et tulemas on igav lugu sellest, kuidas Viimsis vanasti oli. Vastupidi – see on huumorit täis ja hea dramaturgiaga näidend igale vanusele.

Kui rääkida spordist, siis leian, et Viimsi rahvas on väga sportlik ja tugev! Ma tänan neid, kes korraldavad spordiüritusi, et uuesti pärast pandeemiat äratada inimestes huvi spordi vastu.

Ka suured spordiprojektid on tulemas. Rääkides jalgpallihallist, siis plaanis on ehitada karkasshalli, mis tekitab vähem müra ja ei ole nii kallis ekspluatatsioonis nagu pneumohall. Arvestades praeguseid kütte- ja elektrihindu, leian, et me ei saa lubada ehitada hoonet, mille elektriarved oleksid suuremad kui 30 000 eurot kuus. Sellised näited meil Eestis juba on. Meie projekt koosneb karkass-saalist ja lintvundamendist, mis lubab saalis aastaringselt toimetada ehk et suvel ei saa saalist kasvuhoonet ja talvel on saalis alati umbes 5 kraadi sooja, mida annab meile Maa täiesti tasuta.

Usun, et kui selline hall ehitada, ei tohiks see olla vallaelanikele koormaks vaid olema ühiskonnale võimalikult kasulik. Sellise halliga saab elanike ja ka laste heaks palju rohkem ära teha. Kultuuririkast suve kõigile!