Oleme vabanenud piirangutest, suvesoe on käes ja ilmad on päikeselised. Nii palju head korraga. 

Usun, et täna oskame väärtustada koosolemist rohkem kui kunagi varem. Iga keeruline hetk õpetab meid tulevikus olema tänulik väga lihtsate asjade eest. Võtame siis eelolevast suvest maksimumi. Viimsi kultuurielu meie oma kodus pakub ka sel suvel ohtralt võimalusi kvaliteetaega veeta. Jaanipäevad toimuvad tänavu 22. juunil Lubja mäel Lubja külaseltsi eestvedamisel ja vabaõhumuuseumis 23. juunil. Jälgige ka oma küla teadetetahvleid, kindlasti toimub väiksemas ringis veel mõnusaid jaanikuid. 

Juulikuu tähtsündmuseks on traditsiooniline kohvikutepäev, mis sel korral leiab aset 17. juulil ja saartel 17.–18. juulil. Toetagem oma kogukonna traditsioone ja külastagem kohvikuid!

20. augustil toimub Viimsis esmakordselt veinifestival. On siiralt hea meel tõdeda, et Viimsi inimesed tahavad oma koduõuel väga häid asju korraldada. Programmist leiab tõelisi eesti muusika lipulaevu. Veinifestivaliga samal päeval toimub Laidoneri pargis Viimsi Naiskodukaitse, Viimsi Naiste Tugikeskus Hoolimine ja  Viimsi valla koostööna taasiseseisvumise päeva tähistamine Isamaalise piknikupäevaga, millele eelneb matk Viimsi ajaloo teemal. Selle aastase ürituse hüüdlause on „Eesti naine julgeb ja jõuab“, väärtustamaks naiste rolli ühiskonnas ja vägivallavaba elukeskkonda. 

Usun, et on tähtis hoida kogukonnas elus ja au sees meie ajalugu, traditsioone ja väärtusi. Tähtpäevade koostähistamine on üks neist võimalustest. Kogu info ürituste kohta on leitav Viimsi valla kodulehel Kultuuriakna rubriigis. Head lapsevanemad, sealt leiate muuhulgas väga laia valiku laagreid, kuhu oma lapsi suunata. Nii saate ka teie puhata, nii omavahel koos kaasaga kui ka üksinda. Oma aeg ja hingelähedaste tegevuste tegemine on nii tähtis. Ärgem unustage ennast ja oma vajadusi! Puhkuse planeerimises perele tuleb kõige eelnevaga arvestada, et oleks kõigile midagi. Muidu võib välja kujuneda nii, et vajate ise pärast puhkust puhkust. 

Viimsi üritustele pööran täna tähelepanu just seetõttu, et läbi ürituste toetame me oma kogukonna ettevõtlust ehk kaudselt oma inimesi. On ju meie söögikohtadel ja majutusasutustel seljataga väga keerulised ajad. Hoidkem ja toetagem omasid!

Head viimsilased, soovin teile mõnusat suve, palju päikest, rattasõitu, maasikaid, merd ja heinamaad – kõike, mis meie hinge helisema paneb!

Imelist suve kõigile!