Oleme jõudnud aastasse 2021. Tugevatena ja targematena nii kogukonna kui ka indiviididena.

Muudatused, kohanemised, enda ning lähedaste hoidmine on saanud olulisteks märksõnadeks meie igapäevaelus. Samuti rahu, rahu säilitamine eneses tingimustes, kus uksest ja aknast tuleb sisse paanikanoodiga infot, on keeruline. Kuid see on tähtis, sestap valime infokanaleid ja hoiame endid eemal infomürast, mis meie immuunsüsteemi ja otsustusvõimet kahjustada võib. Viimsi valla infokanalid on selleks hea võimalus, et olla kursis kõige olulisemaga. 

Hoida ennast tervena, on praegu tähtsaim, mida endale kinkida saame. Nii et võtkem aega enda jaoks, nautigem looduses liikumist, hetke küünlavalgel, head raamatut või mõnd muud tegevust, mis hinge soojendab. 

Aasta 2020 tõi uusi tuuli valla juhtimisse – kõrgendatud tähelepanuga sai üle vaadatud kõik meie protsessid ja teenused, mis peaksid tagama viimsilastele turvalise ja toimiva elukeskkonna. Kuid kas need ikka toimivad tänastes tingimustes või peame tegema muudatusi? Kas on midagi juurde vaja, kas me oleme piisavad oma inimeste jaoks? Vastutus on väga suur. Kui riik võib tihti delegeerida vastutust kohalikule omavalitsusele, siis kohaliku omavalitsuse vastas on inimene – delegeerimisruum puudub. Vallavalitsus peab olema valmis aitama ja toetama oma kogukonda, andma endast parima igas olukorras, mis meid tabada võib. Täna, olles veel Covid-19 viiruse mõjutuste vallas, on meil täisvalmidus olla teile toeks, head viimsilased. Olla toeks, et saaksime kiirelt ja tervelt naasta tavapärase elu juurde. Siinkohal peame ka igaüks ise indiviidina võtma vastutuse, pidades kinni nõuannetest, mida riik on kehtestanud, hoides silma peal oma perel, lähedastel ja naabruses elavatel eakatel ning teistel, kes abi vajavad. Nii saame anda kõik oma panuse terve ja hästi toimiva Viimsi heaks. 

Aasta 2021 on Viimsi vallas hariduse aasta. Sellega soovime muu hulgas pöörata tähelepanu meie õpetajatele, avaldada neile austust ja tänu nende igapäeva panuse eest meie laste heaks. Kolme lapse emana kogen tänutunnet iga päev, kui oma pisipoja lasteaeda viin ja suuremad tüdrukud kooliteele saadan. See on töö, mis nõuab erakordset jõudu, mõistmist ja tarkust ning sellega saavad hakkama ainult parimad. Aitäh teile, kallid Viimsi õpetajad!

Foto autor: Evelin Elmest