Lubja mäele alustati koostöös Viimsi vallaga mäesuusakeskuse rajamist 2016. aastal ja suusamägi valmis 2017. aasta alguses. Hooaeg jäi toona lühikeseks, sest kasutusluba väljastati alles märtsis ja talveilma jagus siis vaid paariks nädalaks.

Suusakeskuse arendustööd jätkusid vaatamata lühikeseks jäänud talvele ning 2017/18. talvehooajaks lisandus veel 70 meetri pikkune mõnusa lauge kallakuga õppenõlv ning snowtubing ehk lumerõngarada. Talviste tegevuste lahutamatuks ja oluliseks osaks on ka suusa- ja lumelaualaenutus ning suusakool, mis on külastajate hulgas väga populaarne ja nõutud.

Vimka ei ole aga ainult mäesuusakeskus, vaid arenduse algusest peale oli plaan luua ka lahedad suvised tegevused. Vimka suvepargi rajamine algas 2018. aasta kevadel ning samal suvel valmis esimene etapp, mis koosnes kõrgseikluspargist, Eesti ainulaadsest ja suurimast Bag Jump Freedropist ning Bungee batuutidest.

KÕRGSEIKLUSPARGIS on 4 erinevat kõrgusastet, üle 52 seiklusmängu, tornist torni õhusõidud ja palju muud. Kogu park on läbitav lastele, kes on vähemalt 120 cm pikad. Väiksematele lastele on seikluspargis lõbus ja ohutu mudilaste rada.

Seiklemiseks on kokku kolm kenasti läbimõeldud valikut. Üheks on alla 120 cm mudilaste rada koos mudilaste väikese õhusõiduga. Järgmiseks loogiliseks jätkuks ja arenguks on nii-öelda laste seiklus, mis sisaldab ronimist pargi esimesel ja teisel korrusel. Sealt edasi saab läbida juba kogu seikluspargi koos kõigi nelja korruse ja õhusõitudega.

Kuid Vimka seikluspark ei ole mõeldud kindlasti ainult lastele. Parajat väljakutset ja hirmude ületamist pakub ronimine ka täiskasvanutele. Rajad lähevad kõrgemale tõustes ka raskemaks ning viimane, 4. tase nõuab head füüsilist vormi ja julgust ronida 12 meetri kõrgusel.

BAGJUMP FREEDROP atraktsiooni puhul on tegemist originaalse ja täna Eesti suurima Bag Jump padjaga, mille mõõtmed on 15 x 15 meetrit ning kõrgust üle 3 meetri. Hüpped toimuvad instruktori juhendamisel ning järelevalve all kahelt platvormilt: esimene on 7+ meetrit maapinnast ja teine 10+ meetri kõrgusel. Nagu seikluspargi puhul, on ka BagJumpil võimalik valida erinevate pakettide vahel: 1 või 5 hüpet või lausa kolm tundi piiramatuid õhulende. Kusjuures üks hüpe sisaldab tegelikult kahte hüpet – esimene hüpe tehakse alati madalamalt tasemelt. Kui juhendaja on veendunud, et hüppaja tehnika on turvaline ja külastaja ise seda soovib, võib hüpata ka kõige kõrgemalt korruselt. Kui aga julgust jääb väheks, saab teise hüppe teha samuti madalamalt.

BagJump Freedrop on vaieldamatult Vimka Mäepargi kõige ekstreemsem ja adrenaliinirohkem atraktsioon, mis on parajaks väljakutseks ja eneseületamiseks enamikele.

BUNGEE BATUUDID on üheks suvepargi populaarseimaks atraktsiooniks, kuna sobib külastajatele kehakaaluga alates 19 kg (kaalu ülempiir on 90 kg). Hüpata saab kuni 8 meetri kõrgusele ja proovida täiesti turvaliselt erinevaid akrobaatilisi trikke ja mitmekordseid saltosid.

Suvepargi arendamine jätkus eelmisel suvel, mil ülaltoodud kolmele lisandus veel kaks väga omanäolist atraktsiooni.

SUVETUUBINGU radu on Eestis teisigi, kuid üldjuhul on rajad ehitatud laugetele nõlvadele, kus eriti ei libise ja laskumine närvikõdi ei paku. Vimkal on pilt vastupidine! Vimka tuubinõlv on suhteliselt järsk ja kahel paralleelsel rajal tõuseb kiirus niiske ilmaga üle 50 km/h. Mäkketõusmise teeb mugavaks SunKid linttõstuk. Suvetuubing on mõeldud külastajatele alates kolmandast eluaastast kuni 100 kg kehakaaluni.

Eriti laheda väljakutse pakub suvetuubing just niiskema või lausa vihmase ilmaga, sest siis on rajad veel eriti kiired. Vihmase ilmaga saab kasutada kõiki atraktsioone välja arvatud BagJump ja Bungee batuudid.

NAUTIC JET PAATLASKUMINE on Eestis täiesti ainulaadne lõbustus ja tõeline adrenaliinisööst! Külastaja tõmmatakse paadiga torni ja lastakse sealt alla. Laskumisel koguneb kiirust pea 40 km/h, mis lennutab sõitja koos paadiga 6 meetrit läbi õhu ning maandutakse täiesti pehmelt ja oluliselt märjaks saamata vette. Väga lahe elamus kõigile, kel pikkus vähemalt 120 cm ja kaalu kuni 90 kg.

Kõik loetletud viis atraktsiooni moodustavad hästi mõnusa ja omanäolise suvepargi nii lastele kui ka täiskasvanutele, kus suhteliselt laialt levinud seikluspargi kontseptsioonile lisaks saab ennast proovile panna ja lõbustada veel mitmel erineval moel. Kogu pargi territoorium on lihtsalt jälgitav ja vanematel pole hirmu, et võsukesed silma alt ära kaovad.

Järjest suuremat populaarsust koguvad Vimkal ka laste sünnipäevad, mis on mõeldud alates 10 osalejast ja kestvusega 3 tundi. Sünnipäevapakett sisaldab seikluspargis ronimist ja Bungee batuute. Soovi korral saab ülejäänud atraktsioone grupisoodustuse alusel juurde osta ning kasutada päikeseterassil olevaid piknikulaudu ja gaasigrilli. Ka oma söök ja jook on lubatud.