Viimsi ViVa Festival on aasta jooksul Viimsis toimuvate sündmuste sari. ViVa Viimsi! – Elagu Viimsi! on positiivse, kogukonda ühendava ja samas Viimsit väljapoole tutvustava nägusa ja globaalselt mõistetava brandinguga kvaliteetne katusfestival Viimsi vallas toimuvatele kultuuri- ja spordisündmustele, aidates läbi selle tutvustada Viimsi valda tänapäevases vormis laiemalt.

Kutsume kõiki festivali avaüritusele Viva Eesti pühapäeval, 23. veebruaril, et Viimsis üheskoos tähistada Eesti iseseisvuspäeva!

Kell 13 toimub Laidoneri mõisa õuel vabadussõja ajalooline taaslavastuslahing „Lõuna wäerind – 1919“. Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum koostöös Saaremaa sõjavara seltsiga on juba mitmendat aastat Viimsis ning ka mujal Eestis iseseisvuspäeva tähistamise raames põnevaid sõjaajaloo taaslavastuste sündmusi korraldamas. Need on olnud alati meeldejäävad ja publikurohked üritused, kus seekord on näidislahingus osalemas 80 osavõtjat sõjaajaloo klubidest Eestist, Soomest, Lätist, Venemaalt ja Valgevenest Lahingule järgneb pidulik lipuheiskamine ja Viimsi vallavanema Illar Lemetti tervituskõne.

Kell 14 toimub Laidoneri mõisa õuel vabaõhukontsert ViVa Eesti tuntud viimsilastest artistide Eesti Vabariigi 102. sünniaastapäevale pühendatud galakontsert, kus astuvad üles Rein Rannap koos ETV tütarlastekooriga Aarne Saluveeri juhatusel, Pearu Paulus, Laura, Sissi & Liisa , Raul & Carlos Ukareda , Andrus ja Andreas Kalvet jt. Kontserdi lõpus kõlavad tänaseks eesti muusika klassikaks saanud Rein Rannapi „Eesti muld ja Eesti süda” (sõnad Lydia Koidula) ja „Rahu“ (sõnad Urmas Alender). Kutsume kõiki isamaalisi laule ühiselt kaasa laulma!

Üritusel pakutakse sõdurisuppi ja teed, sõjamuuseumis on põnevaid tegevusi lastele. Alates kella 15-st saab mõisa pargi kelgumäel teha vastlaliugu. Kohapeal on vastlasõiduks tuubid, kuid kaasa võib võtta ka oma! Kõige pikemat vastlaliugu saab teha iga ilmaga!

Kell 16 toimub Viimsi raamatukogu saalis Viimsi Talent’20. See on talendishow, kus astuvad üles Viimsi noored talendid. Välja antakse publikulemmikute auhinnad.

Pärast talendishowd kell 18 jätkavad Viimsi raamatukogus Raul & Carlos Ukareda. Avatud on baar.

Kõik sündmused on publikule tasuta!

Liituge ja jagage: Viimsi ViVa sotsiaalmeedia kontodel

https://www.facebook.com/pg/ViimsiVivaFestival
https://www.instagram.com/viimsiviva_festival

Neil kanalitel saate jälgida jooksvalt värsket infot ja saada uudiseid ning järelkajastusi!

Parkimiskorraldusest pühapäeval, 23. veebruaril

Palume võimalusel tulla üritusele jalgsi või jalgrattaga! Liikudes jala oled tervem ja säästad keskkonda!

Kui oled autoga liikleja, palun jälgi ajutisi liiklusmärke! Aiandi teel kehtib sel päeval kiirusepiirang kuni 30 km/h. Oma auto saad parkida sõjamuuseumi parklasse aadressil Mõisa tee 1 või Viimsi Mõisaplatsi jalgpalliväljaku parklasse Pargi tee 7.

Päevakäsk nr. 1

Mina käsin kõiki awalikka asutusi ja ametikohti oma ametnikudele ette kirjutada, et need sunduslikult üritusest osa wõtaksid. Sellest kohustusest on wabad ainult need, kes naese wõi ämma walju keelu all seisawad.

Ametikohtade ja asutuste juhid on kohustatud selle järele walwama, et see käsk kohe täitmist leiaks. Käsu täitmata jätmise eest karistan ametist tagandamisega.

Kindral Põdder
Tallinn, 19. veebruar 1919