Tead ju ukulelet küll? See on väike armas pill, mis toob oma troopilise kõlaga näole naeratuse ja südamesse soojuse. Need, kes on selle keelpilliga tutvust sobitanud, ei saa enam tema lummusest lahti. Ukulelel on mitmeid eeliseid nii mõnegi teise muusikariista ees. Teda on lihtne õppida ja mängida, soetada ja kaasas kanda, vähem oluline ei ole ka ukulele “sotsiaalne” iseloom – seda pilli on ühtmoodi mõnus mängida nii üksi kui ka suuremas seltskonnas.

Kevadise ärkamise tuhinas ongi tärganud mõte kutsuda kokku enneolematu seltskond – ukuleleorkester. See alustab tegevust Viimsi huvikeskuse juures ning hakkab koos käima laupäeva ennelõunal, kahel korral kuus. Orkestrisse on oodatud kõik huvilised, eelnevast muusikalisest kogemusest hoolimata. Liikmeks astumise ainus eeldus on soov üheskoos pilli mängida ja muusikast rõõmu tunda.

Sul pole ukulelet? Pole probleemi – saad pilli orkestrist. Puudub igasugune pillimängukogemus? Ära muretse – oskad paari lihtsat lugu mängida juba pärast esimest proovi! Ukuleleorkestril on plaan teha koostööd solistide ja teiste kollektiividega, omandada vaheldusrikas repertuaar ning kindlasti anda ka kontserte.

Orkestrit juhendab Joosep Sang, kellel on rikkalik kogemus erinevate kollektiivide eestvedamisel. Tema juhendamisel on 5 aastat tegutsenud 25-liikmeline Eesti Ukuleleorkester ja 7 aastat 35-liikmeline orkester Saku Mandoliinid. Õpetades ukulelet nii lastele kui ka täiskasvanutele, pole ta oma sõnul tänini kohanud ühtegi inimest, kes ei suudaks ukulelemängu selgeks saada.

Tekkis huvi? Küsi lähemalt e-posti aadressilt joosep@eamt.ee või vaata Viimsi huvikeskuse kodulehelt. Esimene kokkusaamine toimub juba 14. märtsil kell 11.