17.–19. jaanuar möödus Korvpalliklubi Viimsi/Estover mängijatele ja treeneritele töiselt, kui Karulaugu Spordikeskuse korvpalliareenil võõrustati Poiste Balti Korvpalliliiga turniiri. Reedest pühapäevani käisid lisaks väljakul ka klubi esindusmeeskond ja U18 ning U13 vanuseklassi noortevõistkonnad.

Reedest pühapäevani oli Viimsi rahvusvahelise noorte tippkorvpalli päralt, kui Karulaugu Spordikeskuse korvpalliareenil toimus Poiste Balti Korvpalliliiga (BBBL) U15 vanuseklassi turniir. Peatreener Valdo Lipsu juhendamisel võttis turniirist teiste seas osa  KK Viimsi esindus, lisaks 7 meeskonda Soomest, Rootsist, Taanist, Lätist ja Venemaalt.

Koduseinte toel viiest mängust neli võitnud Viimsi meeskonna peatreener Valdo Lips rääkis, et võistkonna eesmärgiks seati teha kodus võistkonna seni parim turniir siin liigas ning eesmärk sai täidetud. „Etapp näitas, et oleme õigel teel. Kolme hooaja jooksul, mil oleme selles liigas mänginud, pole me nii palju võite ühelt etapilt saanud. Kuid tulemusest veelgi olulisem on see, et mängupilt paranes. Kuigi on palju elemente, mida parandada, siis oleme sammu teistele meeskondadele lähemale tulnud. Treenerina loodan, et poisid said turniirilt veelgi indu, et treeningutel tööd teha, sest nagu mängud näitasid, siis see tasub ära. Kiidan poisse senise kannatlikkuse ja hea etapi eest,“ sõnas Lips.

Ka Korvpalliklubi Viimsi/Estover tegevjuhi Tanel Einaste sõnul möödus turniir hästi. „Täna on rõõm tõdeda, et korraldus sujus tõrgeteta ning külalised jäid rahule. See on kompliment meie korraldusmeeskonnale ja siinkohal suured tänud kõikidele partneritele! Samuti võtsime vastu külaliste  komplimente nii korvpalliareeni kui ka kogu Karulaugu keskuse osas, mis näitab, et meie poolt kaheksa aastat tagasi lauale toodud ning ellu viidud kontseptsioon ning projekt avaldab muljet. Nii saamegi täna vastata meeldivatele küsimustele tulevaste turniiride ja laagrite osas ehk lisaks emotsioonidele toome Viimsisse ka spordituriste,“ rääkis Einaste.

Poiste Balti Korvpalliliiga U15 vanuseklassi Viimsi turniiri parimateks kujunesid kõik viis mängu võitnud Läti spordikoolid Pārdaugava ja Salaspilsi. Neile järgnesid viimsilased nelja võiduga.

Turniiri toetasid: Viimsi vald, Eesti Kultuurkapital, Nike, Sportland, Ballzy.