Viimsi Marketi teisel korrusel avati 5. detsembril uus noortekeskus, mis on uuenenud raamatukoguga ühendatud. Selle raames küsitlesin uue noortekeskuse juhatajat Kaire Tobiast.

Mida uus noortekeskus Viimsi noortele pakub?
See pakub juba ainuüksi oma ruumide poolest väga mitmeid võimalusi, sest seal on mitu erineva eesmärgiga ruumi: köök, käelise tegevuse tuba, koosolekuruum, multimeediatuba, saal ning avatud ruum. Käelise tegevuse ruumis saab meisterdada, seal on erinevad masinad, millega saab hästi ägedaid asju teha, näiteks on meil  lõikamis- ja tikkimismasin. Professionaalseks sisuloomeks on meil mitmekesiste võimalustega multimeediaruum fotostuudio ja videotehnikaga ning ühtlasi on see varustatud kolme iMaci arvutiga. Samuti on meil köök, kus on võimalik kokanduse töötubasid läbi viia, ning noorteühenduste ruum, kus pakume võimalust Viimsi noorteorganisatsioonidele koosolekute või koolituste läbiviimiseks. Meie eesmärk on pakkuda Viimsi noortele mitmekesiseid võimalusi sisukaks vaba aja veetmiseks.

Millised tegevused on eri vanuses noortele?
Meil on huviringid, mis on mõeldud erinevatele vanusegruppidele. Hetkel on meil iganädalaselt toimumas meisterdamisring Minu disain (noortele vanuses 7–26) ja Viimsi noorte fotoring vanusele alates 14+.  Noortekeskuses toimuvad igakuiselt nii noorte endi kui ka noorsootöötajate algatatud tegevused ja üritused. Tegevustel tasub silma peal hoida sotsiaalmeedia kaudu.  

Mis on uues noortekeskuses teistmoodi kui vanas?
Uuenenud ja moodsad ruumid, mis lisavad noortekeskusesse avarust. Meil on mitu erinevat ruumi ning seetõttu saame erinevaid tegevusi samal ajal teha. Veel on meie avamisajad pikemad – oleme avatud esmaspäevast reedeni kell 12–20 ja oleme avatud ka laupäeval kell 10–16. Siiani ükski noortekeskus Viimsis laupäeviti avatud ei ole olnud – soovime sellega näha, kas laupäeval on noorel huvi keskusesse tulla. Ruumidest lähtuvalt hakkavad meie tegevused olema ka mitmekesisemad, kui need on siiani olnud. 

Viimsi Noortekeskus on avatud E-L. Foto: Karl Mikovitš
Viimsi Noortekeskus on avatud E-L. Foto: Karl Mikovitš

Pikas perspektiivis, missugune on Teie nägemus uuest Viimsi noortekeskusest ning millised on tulevikuplaanid?
Ma näen, et noortekeskus on koht, mis võiks koostööd teha erinevate organisatsioonidega. Sellele on plussiks juba see, et oleme raamatukoguga hästi ühenduses ning näen raamatukoguga suurepärast koostöövõimalust. Heaks näiteks on Randvere noortekeskus, kes teeb väga tihedalt koostööd Randvere kooli ja päevakeskusega. Plaanime jätkata ka rahvusvahelise noorsootöö arendamist Viimsis, et anda Viimsi noortele võimalus kultuuridevaheliseks õppeks. 

Mis meelitaks noort uude Viimsi noortekeskusesse tulema?
Iga noor on siia oodatud ja meil on väga toredad noorsootöötajad, kes on noortele toeks nende muredes ja rõõmudes. Meil on väga palju võimalusi, mida saame pakkuda. Kui noor tahab tulla ja leida omale vaba aja tegevust, siis ta saab tulla noortekeskusesse ja ei pea selle eest tasu maksma. Infot meie ürituste ja tegemiste kohta saab Viimsi noortekeskuse Facebookist ja Instagramist.