Viimsi taluturg on üks eriline turg

Te küsite, et miks on Viimsi taluturg eriline? Aga sellepärast, et meie turul kauplevad ääretult positiivsed inimesed, kes teevad oma tööd suure kire ja armastusega. Küsisin Tikenbergi perenaise Eha-Kailt, miks talle meeldib Viimsi taluturg ja mida põnevat ta oma klientidele pakub?

Eha-Kai: Armastan seda turgu selle sünnist alates, kui ise muuseumis töötades turu perenaine olin. Armastan ka kõiki neid turulisi, kes siia igal laupäeval kaugemalt ja lähemalt tulevad ning mind, muide, hellitavalt ka proua Tikenbergiks kutsuvad! 

Mind toob turule tõeline kirg puhaste ja metsikute kohalike maitsete, hoidistamise ja küpsetamise vastu. Meie metsades kasvavad võrratud metsaannid, mille lihtsuse ilu kipume tihtipeale ise mitte märkama. Kirgliku korilasena aitan need tuua metsast välja ka neile, kes metsa ise ei jõua või karu kardavad. 

Kõige suuremat heameelt tunnen ma aga sellest, kui keegi minu tegemistest ka endale inspiratsiooni saab, samuti tee loodusesse, metsa marjule või seenele leiab ning ise põlle ette paneb.

Kaupleja Eha-Kai Mesipuu. Foto: Mairit Meite.

Minu jaoks ei ole moosipurk lihtsalt purgitäis moosi. See kannab endaga kaasas kaht olulist koostisainet. Esiteks elamusi, mida metsas olles marju korjates või pliidi ääres kogenud olen. Tihti on need lood kohtumisest hullunud metsisega või jõhvikaraba erakordsest lõputust vaikusest. Ja muidugi räägib iga lusikatäis moosi ka sellest, et kõik on valminud armastusega selle vastu, mida ma tõeliselt teha armastan.

Miks Sinu moosipurgid nii väikesed on?

Aga sellepärast, et neid oleks hea matkale kaasa võtta, välismaale külakostiks viia, saaks erinevaid maitseid proovida ja jaksaks kõik võimalikult ruttu ära süüa ning mitte toitu raisata. Ootan muide kõiki tühje purke alati tänuga tagasi, et saaksin neid taas täita! 

Milline Sinu toodetest on külastajate lemmik?

Tihti arvatakse vaid kaugelt kiigates, et valikus on vaid magusad moosid. Üldse mitte! Vahel tundub, et hoopis minu soolatud metsaseened või  „kaheksa kurki purgis” hapukurgid on üheks tõelisteks lemmikuteks, mida palutakse tagareas hoia, et tõelistele kurgi- ja seenesõpradele ikka pikemalt jaguks.

Foto: Jekaterina Alipova

Kindlasti on suureks lemmikuks ka kinkepakid, mida on hea kingiks viia või lausa välismaale sõpradele saata. Sisu saab igaüks vastavalt oma soovile kokku panna. Aga kui nüüd hästi mõtlen, siis tõenäoliselt suurimaid laineid lööb hoopis minu imeline vahukoorene ja õunamoosine kook.

Kirg metsas käimise vastu teeb väikse hooajalise pausi ka minu turul käimisesse. Kolin taas mõneks ajaks metsa, et sealseid ande korjata ja siis varasügisel jälle tagasi olla. 

Tikenbergi majakese luugid jäävad aga avatuks ning suvisel ajal tulevad teid jahutama tõeliselt põnevad kanepijäätised. Nii et astuge aga julgelt ligi ja tulge proovima!