Kui kasutad autoomanikuna aknapesuvedelikku, mille oled Olerexist plastkanistris ostnud, vii see tühjalt tagasi kas Viimsi või Peetri tanklasse spetsiaalsesse kogumisvardasse või anna tagasi ükskõik millisesse Olerexi tanklasse – nii panustad Viimsi jõulukuuse ehitusse, mille kavandi on loonud kunstnik Teet Suur.

„Kuuse ideelahenduse peamiseks materjaliks on IBC-mahutid ja aknapesuvahendi kanistrid,“ selgitab kunstnik Teet Suur Viimsi jõulukuuse kunstiprojekti. „Põhikonstruktsioon koosneb  varem kasutuses olnud IBC-konteinermahutitest. Kasutame ka konteinerite raame, kus mahuti on asendatud aknapesuvahendi kanistritest valgustatud kogumitega.“
Seega saab iga autoomanikust viimsilane panustada jõulukuuse loomisse, viies aknapesuvedeliku tühjad kanistrid Olerexi tagasi.

Teet Suur. Foto: erakogu
Teet Suur. Foto: erakogu

„Advendikuusel valguse süütamisega teeme sissejuhatuse keskkonna-aastale 2020 Viimsis, mille peamine fookus on Viimsi veevarude, aga ka teiste looduslike ressursside säästlik kasutamine kogukonnas,“ kommenteeris vallavanem Laine Randjärv. „On tõesti tore, et taaskasutuskuuskedega tuntust kogunud kunstnik Teet Suur seekord meiega oma loomingut jagab.“

Kuuse kerkimist Haabneeme keskväljakul (Randvere tee ääres) saavad viimsilased jooksvalt ka jälgida. Viimsi jõulukuusel süüdatakse valgus 1. detsembril.
Pärast jõulukuuse demonteerimist jaanuaris töödeldakse kuuse ehituseks kogutud ja kasutatud kanistrid Olerexi koostööpartneri poolt taas ümber plastmassiks, millest valmivad uued kanistrid.

Varasemalt on Teet Suur kogunud kuulsust ja tuntust Rakvere kuuseinstallatsioonidega läbi aastate, olles pälvinud palju positiivset tagasisidet üle maailma.

Pane tähele!
Olerexis töötab ka kanistrivaba klaasipesutankur – selle abil saad autot varustada klaasipesuvedelikuga ka kanistrita.