Viimsi koeraomanikud saavad peagi oma neljajalgsed sõbrad turvaliselt mängima viia, sest spetsiaalse koerteplatsi ehitust Viimsisse tulevasse Tammede parki riigigümnaasiumi taha valmistatakse juba ette.

Haabneeme alevikus ei ole ühtegi koerte jalutusplatsi. Nüüd on see projekteeritud tänaseks veel realiseerumata Tammede parki, kus vajadus spetsiaalselt koertele mõeldud väljaku järele on suur.

Jalutusväljaku ehituse hinnapäringu saatis vallavalitsus kümnele ettevõttele. Kokku laekus kaks pakkumist ja võitjaks osutus soodsaima hinna alusel K-Wood Production Grupp OÜ. Väljaku ehitamine maksab koos käibemaksuga kokku 18 009 eurot ja 60 senti.

„Viimsi koeraomanikud on sellist parki pikisilmi oodanud, kus kutsa koos teiste sõbralike koertega ohutult mängima lasta,“ kommenteeris labradori omanik ja ettevõtja ning Viimsi Puhtaks eestvedaja Viktoria Tuulas. „Eriti hea meel on hoolikalt valitud pargi asukoha üle otse Viimsi südames. Usun, et see rõõmustab kõiki neljajalgsete sõpru!”

Koertele mõeldud mänguväljak valmib eeldatavalt 20. detsembriks. „Aedikus on treeningvahendid, et oleks võimalik koertele pakkuda ka erinevaid tegevusi – nt poom, A-takistus, kiik jm,“ selgitas Viimsi Teatajale heakorra vanemspetsialist Kai Utt. „Lisaks valgustatakse väljak ning edaspidi planeeritakse ala veelgi laiendada.“