Vaid kolme hooajaga on Viimsi MRJK jalgpallinaiskond tõusnud rahvaliiga võitjaks. Naiskond, mis koosneb peamiselt eelneva kogemuseta mängijatest, suutis sellega üllatada nii vastaseid, treenereid kui ka iseennast. Unistus, mida keegi enne eelmist hooaega kõva häälega välja öelda ei julgenud, sai kõigi ühise pingutusena teoks ning aeg on julgelt uutele unistustele ja väljakutsetele vastu minna.

Jalgpall on lihtne mäng

Kui esimene üleskutse naiste jalgpallitrenni tulla tehti 2016. aastal peamiselt MRJK gruppides treenivate laste emadele, siis aja jooksul on võistkonnaga liitunud ka neid, kellel selline seos Martin Reimi Jalgpallikooliga puudub. Iganädalastes treeningutes käib tragisid isegi nii kaugelt kui Kiili vallast. Jalgpallikooli asutaja Martin Reim leiab, et jalgpalli näol on tegemist mitmekülgse, emotsionaalse ja seltskondliku mänguga, millega alustamiseks pole kunagi hilja. “Põhioskused on võimalik selgeks õppida ka ilma eelneva kogemuseta, seda näitas mulle hiljuti ka naiskonnaga läbi viidud treening,” rääkis Reim.

Kui võistkonna algusaasta möödus paljuski jalgpalliga esmatutvuse loomise tähe all, siis 2017. aastal, kui naiskonna pallitrenne asusid läbi viima Lauri Randma ja Martin Kaalma, olid muutused koheselt näha nii mängupildis kui ka tulemustes. Treener Lauri Randma jaoks on hämmastav, kuidas naised on kahe aastaga arenenud. “See, kuidas nad on suutnud kahe aasta jooksul nii palju areneda jalgpallilises mõtlemises ja mängu mõistmises, et finaalmängus, pinge all, proovida esmakordselt uut taktikat ja seda nii edukalt realiseerida – see on lihtsalt mega,” sõnas Randma. Mõlemad treenerid ütlevad kui ühest suust, et sellised mängijad on iga treeneri unistus. “Oleme igale võistkonnale ebamugav vastane, sest see hing, mille siin iga naine platsile paneb, on väga-väga suur,” ei ole ka Martin Kaalma kiitusega kitsi.

Naiste rahvaliiga finaalkohtumises teenisid Viimsi MRJK naised võidu, alistades 1:0 Tartu JK Welco. Fotod: Liisi Troska / jalgpall.ee
Naiste rahvaliiga finaalkohtumises teenisid Viimsi MRJK naised võidu, alistades 1:0 Tartu JK Welco. Fotod: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mitte ainult putsad ja kedrad

Veelgi olulisem kui värskes õhus liikumine, mängus tekkiv positiivne energialaeng või hilisem magus lihasvalu, on võistkonna seisukohast sõprussuhted, mis saavad alguse trennist, kuid ulatuvad palliplatsilt kaugemalegi. Mery, kelle põhitöö on õpilastele matemaatikatõdesid selgitada, räägib, et käib trennis, kuna armastab sealset seltskonda ning ka palli tagaajamine on lausa lust. “Kõige enam hindan seda, et nii trennides kui ka mängudel toetatakse üksteist ning eksimisel julgustatakse uuesti proovima,” kirjeldab ta naiskonnas valitsevat positiivset õhkkonda.

Toetav õhkkond on kindlasti üks märksõna, mis ajendas naiskonda esmakordselt 2017.aastal osalema Peetri Jooksu 5 km heategevusjooksul. Tänaseks on sellest saanud iga-aastane südamlik traditsioon, kus lisaks naiskonnale osalevad ka MRJK noored ning Viimsi JK mängumehed. Kogu distants läbitakse ühtse suure punase tiimina, mis on alati väga hästi silma jäänud ning tähelepanu pälvinud. Loodetavasti ajendab see eeskuju ka teisi gruppe ja ettevõtteid kollektiivselt head tegema.

Unistada tuleb suurelt

Kui kogu see positiivne energia ja motiveeritud võitlusvaim väljakule tagasi viia, siis on põhjust uskuda, et uus hooaeg tuleb vähemalt sama põnev kui eelmine. Lisaks sõpruskohtumistele ja liigale osaleb naiskond aktiivselt ka erinevatel turniiridel, kus on võimalik saada väga hea mängukogemus selliste võistkondade vastu, kellega muidu kokku ei puututa. Kui suuta turniiril mängida võrdselt või isegi võita mõnd esi- või meistriliiga võistkonda, siis on see naiskonnale loomulikult väga suur positiivne emotsioon, mis kandub edasi ka järgmistesse liigamängudesse. “Soovin meid ka tugevamate vastastega mängu kontrollimas näha nii, nagu teeme seda tavaliselt turniiri viimastes mängudes. Usun, et me jõuame sinna,” on Martin Kaalma tuleviku suhtes optimistlik.

“MRJK naiskonnaga liitumine on toonud minu ellu palju uusi häid sõpru, vaheldusrikkust, võidurõõmu, meeldejäävaid seiklusi ja palju nalja,” loetleb mõningaid jalgpalliga kaasas käivaid lisavõite naiskonna kapten Merlin. “Loodan, et meid on järgmisel hooajal poole rohkem. See annaks võimaluse proovida ka täismõõtmetel väljakul, üksteist üheteistkümne vastu mängu,” lisab Merlin.

Kindlasti on veel selliseid naisi, kelle silmad sellest kõigest lugedes särama löövad ja kes soovivad võistkonna eduloost osa saada. Naiskond treenib kaks korda nädalas Viimsi kooli suurel staadionil. Seal on võimalik neid kas esmalt eemalt luurata või siis kohe julgelt treeningutega liituda.

Leia naiskond üles veebiaadressilt facebook.com/mrjknaised, võta ühendust ja liitu trennidega!