Foto: erakogu

Hiljuti on Viimsi Lihapoes toimunud mitmeid uuendusi. Täpsemalt rääkis neist poe turundusjuht ja juhatuse liige Johanna Maripuu.

Rääkige endast lühidalt.

Mina olen Johanna Maripuu ning olen lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli Tootmise ja tootmiskorralduse eriala ning kevadel lõpetasin magistriõpingud Tallinna Tehnikaülikoolis Juhtimise ja turunduse erialal. Alustades ülikooli teed olen olnud seotud pereettevõttega Frank Kutter, kus põhiliselt tegelen turundusega. Kogu teekond on omakorda toonud mind Viimsi Lihapoe juurde.

Fotod: erakogu

Kuidas sai alguse idee osta Viimsi Lihapood?

Lihatööstuses oleme pidevalt otsinud väljundit toodetele läbi esinduspoe, kus pakkuda laia valikut kodumaiseid tooteid. Eelmisel kevadel tekkis selleks võimalus Viimsi Lihapoe näol, millega paralleelselt oleme turule tulnud Viimsi Lihatööstuse oma toodetega, mis on juba 34 aastat tarbijate poolt palavalt armastatud. Tänaseks oleme Lihapoena võtnud eesmärgiks oluliselt suurendada väiketootjate toodete müümist otse tarbijatele, et pakkuda võimalust kõikidele tublidele talunikele ja toidutootjatele.

Kuidas Teil seni läinud on ja kui hästi on kohalik kogukond Teid vastu võtnud?

Kuna tegemist on pika ajalooga kogukonna poega, mis on aastate jooksul palju arenenud ja muutunud, siis oleme üritanud säilitada võimalikult palju traditsioone eelkõige lihatoodete osas. Tarbijad on rõõmustanud, et tänaseks on Viimsi Lihapoest võimalik osta peale lihatoodete ka kõike muud vajalikku toidu- ja joogilauale.

Oleme kuude jooksul näinud, et pood on saanud suuri täiendusi ja värskendusi – mida olete teinud peoga ja mis on veel tulevikus plaanis?

Kõige suuremaks muutuseks on ilmselt kogu visuaalse kontseptsiooni arendamine. Täna on meie poel uus nägu ning samm-sammult proovime seda täiendada. Kindlasti lisaks visuaalsele väljanägemisele on kindel plaan pidevalt arendada sortimenti ja teha koostööd erinevate väiketootjatega. Soovime kindlalt seista kohaliku toidu eest, samas pakkudes ka elamusi gurmeetoodete näol.

Milliseid tooteid poes pakute?

Meie poest leiab praktiliselt kõik vajaliku toidulauale- alustades puu- ja köögiviljadest, lihast, singist, vorstist, piimatoodetest ning lõpetades pagaritoodete, maiustuste, jäätise ja joogivalikuga. Igale maitsele midagi. Lisaks on valikus erinevaid grilltarvikuid ja kodukaupasid. Ehk kõige uuem muudatus on olnud sortimendi osas see, et Viimsi Lihapood on esimene lihapood, kus müüakse Thormi taimsest valgust tooteid.

Oma poodi ootame kõiki kaugemalt ja lähemalt, sest uudistamist ja põnevaid maitseid jagub kõigile.

Kuidas kannate Viimsi Lihapoe 30-aastast pärandit edasi?

Poe ajalugu on meie jaoks väga oluline, sest kõik mis on olnud enne on andnud võimaluse kujuneda Viimsi Lihapoel just selliseks nagu see täna on. Ka Viimsi lihatööstuse brändiga turule toomine on meie jaoks omamoodi pärandi edasi andmine, et pakkuda taas kogu rahvale armastatud rannarahva maitseid.

Mis on Teie tuleviku eesmärgid poega seoses?

Kindel eesmärk on kutsuda inimesi meie valikuga tutvuma, eelistama eestimaist toitu ja toetama kohalikku ettevõtlust, mida oma tegevusega soovime edendada. Soovime Viimsi Lihapoest kujundada toreda koha, kus ootab ees meeldiv ja kodune teenindus ning lai valik maitseid toidulauale.