18.- 19. juulil toimunud kohvikutepäev lõi Viimsi poolsaare taas kord kihama juba kuuendat suve järjest. Inimesed kas pidasid kohvikut või käisid kohvikus, külalisi tuli nii lähedalt kui kaugelt ja meeldivatest elamustest puudu ei tulnud.

Esimest korda oli kohvikutepäev planeeritud kahele päevale. Kahe päeva mõte oli mõlkunud õhus juba aastaid, sest kohvikuid on alati palju ning ühel päeval on raske kõike pakutavat nautida. Kahepäevaline üritus annab võimaluse kohvikuid külastada nii mandril kui ka Viimsi valla saartel.

Tänavu oli avatud 65 kohvikut, mis on siiani Viimsi Kohvikutepäeva rekord ja räägib kohvikutepäeva kasvavast populaarsusest.

Nii juhtuski, et Viimsi Kohvikutepäeva kaarti vaadates tuli valida oma lemmikpiirkond, mida külastada, sest kõikjale paratamatult ei jõudnud. Pika kohvikute nimekirja juures sai igaüks teha endale parima valiku. Kohvikutepidajate tagasisidet kuulates jätkus külastajaid igasse kohvikusse.

Elevuse tekitamiseks, juba teist aastat järjest, loositi kohvikukülastajate vahel välja auhindu. Selleks, et auhinna loosis osaleda, pidi kohvikukülastaja külastama vähemalt kolme kohvikut. Loosimine toimus 21. juulil Rannarahva muuseumis. Noorte fortuunade abil loositi välja neli õnneliku perekoda, kes võitsid Viking Line’i perereisi Soome.

Kohvikukülastajad valisid oma lemmikkohviku ja lemmiktoidu.
Tiitli „Rahva lemmikkohvik 2020“ sai suure häälte ülekaaluga kohvik MOSHIMOSHI. Kohvikus käis üle poole tuhande inimese ja seal pakuti ehedaid Jaapani maitseid. Menüüs oli nii eelmise aasta lemmikuid – oshi sushi (sushitort), tempura, matcha (rohelise tee) jäätis – kui ka uusi üllatajaid – teriyaki lõhe, pulgakurk, Pardiralli maki jpm. Kõik on tervislik ja oishii (jaapani keeles maitsev)! Igal täistunnil põristas suurt ja vägevat taiko trummi noor jaapani poiss Gio. Lisaks toimusid peremees Riho-Bruno Bramanise jututoad Jaapani ainetel.

„Rahva lemmiktoiduks 2020“ osutus TOORJUUSTUKOOK KOHVIKUS TELLISAARE. Kook oli külastajate sõnul ülimaitsev ja viis lausa keele alla!

Viimsi vald pani välja veel kaks lisaauhinda.
„Erilise meelelahutusprogrammiga kohvik 2020“ on AKSI KOHVITUBA. Käesoleval aastal olid meelelahutusprogrammid mitmes erinevad kohvikus. Aksi saare programm paistis silma teatrietendusega, millest katkendeid etendati pühapäevasel päeval igal täistunnil. Etendus jutustas Aksi saare ajaloost ja Aksi saarel elanud geeniusest August Luusmannist.

„Parim kauge küla kohviku 2020“ tiitli sai käesoleval aastal KERI SAARE KOHVIK. Imetlusväärne oli see, et suur hulk vabatahtlikke inimesi pidasid entusiastlikult kohvikut saarel, kus peamised saareelanikud on linnud, loksuvad lained ja vuhisev tuul. Saarel, kus puuduvad püsielanikud ning inimesele tavapäraseks saanud mugavad elutingimused.

Viimsi kohvikutepäeva korraldajad tänavad kõiki kohvikupidajaid ning kohtume kindlasti kõikidega järgmise aasta juulikuus!

www.viimsikohvikutepaev.ee