Kohvik number 1. Foto: erakogu

Viimsi kohvikutepäev toimub sel aastal 16. juulil, ent Viimsi saartel on kohvikutepäev lausa kaks päeva jutti: 16. ja 17. juulil.

Kodukohvikuid on Viimsi vallas palju, seega tasub varakult teha eeltööd ning valida välja kohvikud, mida kindlasti külastada soovite. Kindlasti tasub läbi põigata kohvikutest, kuhu eelmistel aastatel sattunud ei ole – iial ei tea, milliseid põnevaid üllatusi sealt leida võib!

INFO KOHVIKUTE KOHTA ehk leia oma lemmikud

PÄRNAMÄE

1. Warung Indoneesia

Pärnamäe tee 200, Pärnamäe

Avatud: 16. juulil kell 10-17

Warung Indoneesia ehk Indoneesia kohvik on traditsiooniline, huvitava menüüga tänavakohvik, millesarnaseid võib leida Indoneesias iga nurga peal. Kui sa ei ole veel Indoneesias käinud, siis tule ja proovi Indoneesia tänavatoitu meie juures!

VIIMSI ALEVIK

2. Lasteaed

Vehema tee 6, Viimsi alevik

Avatud: 16. juulil kell 12-22

Kodukohvik Lasteaed pakub sooja suppi ja suupisteid. Menüüs on tervislikud salatid, pannkoogid ning soolased ampsud. Joogiks pakume seda ja teist. Lapsed saavad kohviku suures hoovis ringi sebida, hüpata batuudil ja mänguplatsil.

3. Mõisakohvik Maria Juures

Mõisa tee 1, Viimsi alevik

Avatud: 16. juulil kell 11-18

Viimsi mõisas saab end kohvikutepäeval tunda kui külas kindraliproua Maria Laidoneril. Viimsi mõis, kus täna asub Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum, oli kunagi suvekoduks Eesti suurimale väejuhile Johan Laidonerile ja tema poola aadlidaamist abikaasale Mariale. Nad armastasid oma kauni suveterrassiga mõisas väga külalisi võõrustada ja Viimsi kohvikutepäeval läheme üheks päevaks sellesse aega tagasi. Kohvikus ootavad teid Sandra koogid, aga ka soolast kõhutäidet. Muusikaga loob meeleolu Urmas Lattikas, lapsi ootab meisterdamine töötoas, matkatarkusi ja oma tegemisi tutvustavad Noored Kotkad, päris pisikesed saavad liivakooke teha mudaköögis. Sõjamuuseum ja sõjatehnika angaar on avatud tasuta. NB! Kohvikus on müük sularahas.

4. Kaks kassi

Krüsanteemi tee 1, Viimsi alevik

Avatud: 16. juulil kell 12

Mônus muusika, maitsev toit ja relax -chill-ala.

HAABNEEME

5. Klaarsuse Kristallikohvik

Taluranna põik 3, Haabneeme

Avatud: 16. juulil kell 11-21 ja 17. juulil kell 11-17

Klaarsuse kristallikohvikus pakume kosutust nii vaimule kui ka kehale! Meie menüüs on vaid taimne ja tervislik toiduvalik. Vaimule pakume toetavaid kristallielamusi, kaunist kunsti ja soovijad saavad lasta endale laduda tarokaarte. Meie kristallistuudiot ja kohvikut lihtsalt peab ise kogema!

6. Piparmünt

Hundi tee 10, Haabneeme

Avatud: 16. juulil kell 11-17

Pakume makroone, kooke, värskeid saiakesi, jooke ja suutäie soolast!

7. Vennad Poolikud X Jätsiunelm

Küti tee 2, Haabneeme

Avatud: 16. juulil kell 11-18

Pakume head ja paremat nii kõhu kui ka janu täiteks. Meie kohviku hoovis saab mõnusalt aega veeta oma sõprade või pere keskel, nautides head toitu ja suvevõlusid. Aias saab ka lauatennist mängida.

8. Hea Kohvik

Pihlaka tee 25, Haabneeme

Avatud: 16. juulil kell 11-18

Hea Kohviku parim pala lastele on seikluspark. Seikluspark on ka vanemate parim pala, kuna nemad saavad nautida kohvi, kooki, suitsuliha, suppi, jäätist ja kõike muud head-paremat samal ajal, kui lapsed zip-line’il hüppavad.

Kohviku number 8. Foto: erakogu

9. Tellissaare kohvik

Tellissaare tee 1, Haabneeme

Avatud: 16. juulil kell 12-21

Pakume kartulisalatit, võileivatorte, pirukaid, lõhesuppi ja kooke. Jahutust pakuvad külmad joogid, sealhulgas mojitod. Kõlaritest kostub mõnus muusika. Tule, ole, naudi!

10. Happy Jazz Kodukohvik feat. Nami-Nami

Palumetsa tee 1a, Haabneeme

Avatud: 16. juulil kell 13- 23.55

Kollases muusikat täis Pipimajas ootab teid erilise atmosfääriga ja kaks korda parimaks kodukohvikuks auhinnatud kohvik, kus peale suus sulavate toitude on menüüs ka terve päeva ja õhtu kestev elav muusika. Olles ise muusikud, on see kohvik ja maja täis sõpradest muusikuid ja muusikaarmastajaid. Alates kella kahest astub igal täistunnil lavale uus esineja – täpselt kell 14.00 avab kohviku muusikalise osa Tallinna Politseiorkester täies koosseisus! Kohviku poole pealt löövad kampa armas Pille Petersoo ja Nami-Nami ning mitmed toredad hobikokad. Saab kindlasti häid Happy Jazzi suppe, suus sulavaid küpsetisi ja veinikõrvaseid. Oodatud on nii liha- kui ka kalaaustajad ja veganid. Väikese jazzi kõrvale kuulub kindlasti ka väike vein või klaasike kihisevat. Ootame oma vanu ja uusi fänne!

Kohvik number 10. Foto: erakogu

11. Käpakese kohvik

Metsalille põik 2 (Lille põik 4b), Haabneeme

Avatud: 16. juulil kell 12-18

Käpakese kohvik avab oma uksed neljandat suve järjest ja ootab külla uusi ja vanu sõpru. Pakume suviseid kergeid sööke ja jahutavaid jooke. Nagu ka varasematel aastatel, on tegevust nii suurtele kui ka väikestele, aias kõlavad jazzi- ja soulirütmid, lastele suur liivakast ja batuut. Olete lahkesti oodatud meie peresõbralikus kohvikus meeldivalt aega veetma!

PRINGI

12. Rohuneeme Puri kodukohvik

Rohuneeme tee 51a, Pringi

Avatud: 16. juulil kell 11-20

Rohuneeme Puri kodukohvik tegutseb ka sel aastal! Kodukohvikut peavad armsa kortermaja korteri 10 elanikud ning armastatud leivanumbriteks pakub kohvik peamiselt suitsurääbist, krõbedat kilu ja panko lestafileed, millele lisaks veel veganroogasid, küpsetisi, lõunasuppi, käsitööpelmeene, erilist koduõlut, jäätisekokteili ja palju muud. Meeleolu aitab üleval hoida lõõtspill koos kitarriga. Laste heaolu eest vastutavad sõbralik kass Miisu ja küülik Martini, lastealas asub liivakast koos mänguasjadega. Kogu teenitud tulu läheb KÜ toetamiseks, kus eelnevatel aastatel on soetatud aiamajale uus katus, murutraktor ja vihmavee kogumise süsteemid. Ootame teid!

Kohvik number 12. Foto: erakogu

PÜÜNSI

13. Oti Tare

Talveaia tee 1, Püünsi

Avatud: 16. juulil kell 11

Pakume burgereid nagu tehti vanasti, tõelisi, elaval tulel küpsetatud koduseid pitsasid, kringleid ja hapusaiasid.

ROHUNEEME

14. Suhkrupomm kohvik

Väike-Ringtee, Rohuneeme

Avatud: 16. juulil kell 12-18

See on kohvik tõelistele magusasõpradele! Pakume pehmet jäätist, suhkruvatti (seekord suure masinaga), täidisega pannkooke (ka soolaseid) ja Krebeli Bake&Cake hõrgutavaid kooke. Koogivalikus on kukeseene- ja suitsukanapirukad ning magusad koogikesed. Täiskasvanutele serveerime ka jahutavat jooki.

15. Kivineeme kohvik

Suur-Ringtee 19, Rohuneeme

Avatud: 16. juulil kell 12-19

Kivineeme kohvik ootab taaskord teid oma hoovil. Meie aias saab lillede keskel nautida hubast kodukohviku hõngu, imetleda merevaadet ja proovida peakoka Tiiu poolt valmistatud maitsvaid suppe ja suus sulavaid kooke. Tulge kõik, noored ja vanad, tulge kõik, kellel igav täna!

Kohvik number 15. Foto: erakogu

KELVINGI

16. Kott ja Kook

Eha tee 29, Kelvingi

Avatud: 16. juulil kell 12-21

Kohvik Kott ja Kook on tegutsenud alates aastast 2006, kui pakuti suhkrukringleid Lizzy eestvedamisel. Lizzy on spetsialiseerunud smuutide, salatite ja šokolaadiküpsiste valmistamisele. Mitte keegi ei tee nii häid chocolate-chip cookiesidkui Lizzy. Amy kaneelirullid ja rabarbrikook viivad sõna otses mõttes keele alla. Meie pere itaalia/prantsuse/inglise/kanada/eesti taust ning hea tooraine hindamine ja holistiline elukäsitlus määravad meie toiduvalikuid. Sel aastal pakume söömiseks täiuslikke maispalu: pannkoogid erinevate täidistega või ilma täidiseta – nii nagu hing ihaldab ja süda soovib. Paksud belgia vahvlid krõbeda karamellise suhkruga. Kogu menüü on laktoosivaba.

LEPPNEEME

17. Kristallhaldjate surfikohvik

Kiviaia tee 1, Leppneeme

Avatud: 16. juulil kell 11-18

Loome ka sel aastal üheskoos maagilise, kõhule ja hingele pai tegeva võluaia. Surfiguru & kristallihaldjad võluvad tervislikke täistaimseid ja veganhõrgutisi: magusaid ja soolaseid maiuseid ja kooke, värskendavaid surfijooke ja Sri Lanka rice & curryt. Kristallihaldjad avavad oma kodupoe salalaekad väekate kristallidega, käsitööehetega, Sri Lanka hõbeehetega ja käevõrude meisterdamise töötoaga. Surfiguru annab lahkelt surfinõu ja rentimiseks maailma parimad SUP-lauad, millega saad minna samasse koduranda nautima. Toreda kohtumiseni Leppneemes!

RANDVERE

18. Vaablase hoovikohvik

Vaablase tee 1, Randvere

Avatud: 16. juulil kell 12-22

Me teeme seda jälle! Avame uksed kõikidele uutele ja vanadele tuttavatele. Pakume uusi ja juba tuttavaid maitseid.

19. MerePere kodukohvik

Kaevuaia tee 24, Randvere

Avatud: 16. juulil kell 13-20

See kohvik, pikemalt kus oleks ja tagasi sa muudkui tuleks, siin kõhu täis saab iga kere, see kodukohvik MerePere! Meie kohvikus on elav muusika ja ilusa ilm!

Kohvik number 19. Foto: erakogu

20. Ranneferde Aiakohvik

Silva kesktee 6, Randvere

Avatud: 16. juulil kell 12-17

Ranneferde aiakohvik avab oma uksed esmakordselt mõnusal ja vaiksel Randvere küla tänaval. Meie juures leiavad meelepärase tervisliku kõhutäie nii soolase- kui ka magusasõbrad, suured ja väikesed. Pakume ka laktoosi- ja gluteenivabasid valikuid ning sooje ja jahutavaid jooke. Meie õues jagub tegevust ja jooksuruumi ka pisiperele! Ootame külla!

22. Köht

Käokinga tee 7, Randvere

Avatud: 16. juulil kell 10-17

Võtame rebitud liha ning paneme selle maitsvalt gurmee bunsi vahele koos lisanditega.

METSAKASTI

21. Suits & Sool

Marjamaa tee 14, Metsakasti

Avatud: 16. juulil kell 11

Pakume värskeid hõrgutisi, mis on valminud meie enda tagahoovis, külmsuitsu ahjus! Poke-kausid, takod, lõhesalat ning tervislik avokaadokook on vaid mõned märksõnad!

Kohvik number 21. Foto: erakogu

24. Kringlikoda

Tarvase tee 26, Metsakasti

Avatud: 16.-17. juulil kell 10-18

Tegu on kringlikohvikuga, kes pakutakse palju kringleid ja torte ja saab ka suppi.

25. Kodukohvik Hortensia

Pirni tee 14, Metsakasti

Avatud: 16. juulil kell 10-22

Kallid sõbrad! Sel aastal ootame teid jälle kodukohviku Hortensia lillerikkasse aeda! Pakume koduseid ukrainapäraseid toite: borš, zrazid, täidetud paprikad, baklažaanirullid, moonisaiad ja palju muud. Osta saab ka käsitööpräänikuid. Viime läbi präänikute glasuurimise töötoa, mida juhendab professionaalne kondiiter. Tulge osalema – harjutame lilleteemalisi glasuure!

MUUGA

23. Kolme kodu kohvik

Lasketiiru põik 5, Muuga

Avatud: 16. juulil kell 11-17

Kolme kodu kohvik pakub ka sel aastal palju mängulusti ja põnevaid maitseelamusi tervele perele! Ahviraudtee, täispuhutav batuut, näomaaling, kiiged, kirbukas ning meisterdus- ja mängualad. Olime parima ettevalmistusega kohvik aastal 2021!

Kohvik number 23. Foto: erakogu

ÄIGRUMÄE

26. Äigrumäe külakohvik

Äigrumäe tee 4, Äigrumäe

Avatud: 16.juulil kell 12-18

Kohvikutepäeva laua katavad üheskoos Äigrumäe küla perenaised, kelle tehtud küpsetised on ühises kohvikus müügil külaplatsil. Pakume Eve tehtud soolaseid ampse ja kooke, Pireti tehtud seljankat ja tordilõike. Priit on kohal suure kohvimasinaga, ta pakub parimat kohvi Viimsis. Oma panuse annavad ka kõik ülejäänud külaelanikud. Lapsed on oma lauaga müümas isetehtud muffineid, võileibu ja jooke. Saab nautida mõnusat olemist. Vihmase ilma jaoks on olemas suured telgid.

PRANGLI

27. Pihlaka talu kohvik

Pihlaka talu idaotsa küla, Prangli

Avatud: 16. juulil kell 11-19

Otsid vägevale elamusele juurde ka häid maitseid, siis tead, kuhu pöörduda – meie ootame sind! Menüüs leidub igale maitsele midagi meelepärast, lisaks kõigele muule pakume ka igal aastal kliente köitnud eksklusiivset suitsutatud hüljest. Ära maga võimalust maha, tule ja proovi ka!

28. Prangli Surfibaar

Mölgisadama, Lääneotsa, Prangli saar

Avatud: 16.- 17. juulil kell 12

Söögid, joogid ja kokteilid.

29. Sinise Maja Kohvik

Lääneotsa küla, Praaga talu, Prangli saar

Avatud: 16. juulil kell 10-16 ja 17. juulil kell 10-14

Pakume Praaga talu õuel ja Sinises Majas suviseid maitseelamusi, kosutavaid jooke ja mõnusat olemist. Hommikubuffee kell 10-12. Sealt edasi on menüüs traditsioonilised kohalikust toorainest valmistatud söögid.

30. Metsarahva Talu Kohvik

Metsarahva talu, Idaotsa, Prangli saar

Avatud: 16.-17. juulil kell 11-19

Kohvik ratastel seisab Prangli saare keskpunktis Idaotsa külas Metsarahva talu ees. Lauad ja istekohad olemas. Menüüs kiirtoidud, koogid ning joogid.

31. Prangli Saare-Resto

Ülesaare, Prangli saar

Avatud: 16. juulil kell 22-4

Prangli Saare-Resto osaleb Viimsi kohvikutepäeval oma legendaarse öökohvikuga. Päevasel ajal külastavad kõik kodukohvikuid ja naudivad nende hõrgutisi, aga hilisõhtul pakub Prangli resto snäkki ja saab ka tantsu keerutada.

32. KoduSadama kohvik PRANLGIL

Kelnase, Prangli saar

Avatud: 16.-17. juulil kell 9- 20

Tegu on maalilisel Prangli saarel imepärase vaatega ning kahekordse terrassiga kohvikuga Kelnase sadamas.

Viimsi kohvikutepäeva kodulehel www.viimsikohvikutepaev.ee  on olemas ka digitaalne kaart koos põhjaliku kohvikute kirjeldusega. Kohtumiseni Viimsi kohvikutepäeval!

Kohvikukülastaja meelespea!

  • Sel päeval liigu võimalusel kohvikust kohvikusse kas jalgrattaga, tõukerattaga, jala või bussiga.
  • Võta kaasa oma toidunõud, mis ei ole plastikust.
  • Võta kaasa sularaha.
  • Riietu vastavalt ilmale.
  • Võta kaasa joogipudel.
  • Võta kaasa toidukarp, et head ja paremat koju kaasa osta.
  • Võta kaasa hea tuju!