Konkurss „Viimsi kaunis kodu“ on saanud toredaks traditsiooniks. Igal aastal osaleb sellel uusi imeliselt kujundatud kodusid ja aedu. Tänavuse konkursi võitjad on nüüd teie ees.

Viimsi kauneid kodusid iseloomustab hea läbisaamine loodusega ning oskus oma elamine harmooniliselt looduskeskkonda sobitada. See on kunst, mida kaunite kodude loojad õpivad ja oskavad. Kõik see on suur, ent rahuldustpakkuv töö –  nii muutub Viimsi tervikuna ja kogu ümbritsev elukeskkond kaunimaks ja paremaks.

Konkursi „Viimsi kaunis kodu“ kodude hindamisel käsitletakse nelja suurt teemaderingi aiakujunduses: terviklikku ruumimõju, heakorda, haljastust ja väikevorme ning kõigi nende teemade koosmõju. Sel aastal oli konkursi lisateemaks värviline sügis aias. Hinnati eelkõige aiakujundust ja jälgiti et aed oleks kaunis kõikidel aastaaegadel. 

Tänavuse konkursi võitjad 

Maris ja Jaan Viidu, Laiaküla.

Kaunis ja liigirohke aed jääb silma kauni kujundusega. Taimede paigutus on väga hästi läbi mõeldud ning meenutab liigirohkuselt botaanikaaeda. Aeda kaunistab keskel asuv kena veesilm koos sinna juurde kuuluvate taimedega. Puudest on loodud skulptuursed vormid. Olemas on ka tarbeaia osa, marjapõõsaste ja viljapuudega.

Siret Viirok ja Anti Vuti, Laiaküla.

Looduslähedane kaunis kodu ja aed. Taimeliigid on oskuslikult valitud ning seotud ümbritseva keskkonnaga. Aed sulandub ühte ümbritseva metsaga. Kaasaegne elamu, huvitavalt kujundatud sissepääsu ning suure terrassiga, mis põimub kokku puudega ning moodustab suure puhkeala. Taimed on väga lopsakad ning hästi hooldatud. Tarbeaia uhkuseks on ilmatu suur kõrvits, mis viiakse kingituseks loomaaiale.

Eve ja Priit Rebane, Äigrumäe küla. 

Vana, põline talukoht, mille aed pidevalt areneb. Aed on väga liigirohke ning pilku püüdvate mini-okaspuudega. Siin on avarust ning kauneid vaateid ümbritsevatele maastikele. Kõik on harmoonilises kooskõlas ümbritseva loodusega. Ruumi jagub ka tarbeaiale, grillimiskohale ning aktiivseteks vaba aja tegevusteks. Maja ees kaunistab sissepääsu kompositsioon huvitavatest kõrrelistest.

Triinu Järvi ja Kadri Lehenurm, Pärnamäe küla. 

Paarismaja, mille aia on rajanud ühiselt mõlemad osapooled. Väga kaasaegne ning üllatusterohke aed. Osad taimed on toodud eelmise elamu aiast, kuid tunnevad ennast ka uues kohas suurepäraselt ning sobituvad hästi ansamblisse. Pilku püüavad kaunid, rikkalikult õitsevad suured hortensiad, samuti tore turbast rabaaed, koos mustikate ja teiste rabataimedega. Aeda on rajatud alles kolm aastat aga juba on see kohalike aednike huviorbiidis, kust käiakse ammutamas uusi ideid.

Katrin Kaldas, Pärnamäe küla.

Viimsi hobiaednike poolt esitatud miniatuurne koduaed, kus kõik vajalik on olemas, maitsekalt kujundatud ning väga hästi hooldatud. Suurte viljapuude kõrval on koha leidnud väike lehtla ning olemisruumi jagub ka pere neljale lapsele.