Kui 10 aastat tagasi sai otsitud ideed, mis annaks hoogu kogukondlikule laulukultuurile ning millega Viimsi oleks eestvedajaks Eesti muusikaelus, tekkis mõte kaasaegse vokaalmuusika festivalist, mis avab uusi muusikalisi silmapiire, viies kokku harrastajaid ja professionaalseid jazzigurusid. Sündis Viimsi JazzPopFest.

Täna saame öelda, et kümnendat korda toimunud VJPF areneb tõusujoones, olles kasvanud üheks suurima osalejate arvuga kultuurifestivaliks Viimsis.

Lõppkontsert tõi publiku ette eelmise aasta võitjad – Eesti Rahvusooperi meeskvinteti –, ansambli Blue-S, Eesti Televisiooni Tütarlastekoori ning žürii poolt valitud parimad selleaastased osalejad. 

Väärtustame neid, kes on läbi aastakümnete kandnud eesti jazz- ja popmuusika vibratsioone – esimesel festivalil oli meiega Uno Loop, seekordne erikülaline Voldemar Kuslap – mees, kes on olnud aastakümneid Rahvusooper Estonia publikumagnet – ansambliga Horoskoop näitas, kuidas artisti vanus on osa kvaliteedist. 

Publikuhuvi oli suur, Viimsi kooli saal jäi väikeseks ja tuli avada saali tagaosa lükanduksed – nii said ka fuajees olevad kuulajad kontserdist osa ning täiel häälel kaasa laulda.

Kümnenda festivali puhul tuleb tänada kõiki, kes olid alguse juures ning on aidanud festivali 2010. aastal ellu kutsuda ja tänasesse tuua: Viimsi vald, Urve Palo, Haldo Oravas, Laine Randjärv, Ott Kask, Marje Plaan, Kristel Pedak ja Silvia Käsk, Eesti Kultuurkapital, Klassikaraadio.

Viimsi võib olla õnnelik – suurepärase debüüdi korraldajana tegid Viimsi gümnaasiumi vabatahtlikud ja korraldaja Mariann Nirk.

Suur tänu kõrgetasemelisele ekspertžüriile: Anne Erm/Jazzkaar, Klassikaraadio jazzitoimetaja Ivo Heinloo ja Riivo Jõgi!

Erilist rõõmu valmistavad muidugi osalevad Viimsi koorid – Haabneeme kooli mudilas- ja lastekoor, ViiKerKoor, Viimsi kooli vilistlaskoor ja gümnaasiumi segakoor.  

Minnes vastu järgmisele, 11. festivalile, on heameel öelda, et meil on juba mitmeid uusi häid arendusideid. Kindlasti ootame tulevikus osavõtjateks kõiki Viimsi koolikoore. “Selleaastasel Viimsi PopJazzFest-il oli rõõm kuulda veidi värskemaid seadeid, nagu Bianca Rantalalt,“ kommenteeris Anne Erm. „Tulevikus peaks seda suunda võimalusel veelgi stimuleerima, kasvõi vokaalansamblite seadetele olulisem preemia panna välja.“