Külmad talveõhtud saavad soojaks rõkkava naeru saatel, vaadates lõbusaid komöödiaid ja leides äratundmisrõõmu näitlejate poolt kehastatud karakterites. Siinkohal avan teile Viimsi huvikeskuse lavakardina ja lasen piiluda, mis meie lavale jõudmas on.

31.jaanuaril Komöödiateatri etendus „Pimekohting“
Kes ei ihkaks enda kõrvale seda ainsat ja õiget! Aga kui elu pole sind veel unistuste kaasaga kokku viinud, jääb üle riskida pimekohtinguga. Pimekohting on nagu vene rulett, kus võid kaotada elu, või hoopis võidukas bingomäng, mis teeb sind hoobilt rikkaks. Iial ei tea, kas kokkulepitud kohas ja kokkulepitud ajal ootab sind tütar või ema. Kui asi kapitaalselt kihva keerab, trehvad unistuste printsi asemel hoopis oma eksabikaasat. Samas võid komistada jackpotile – sent surmale võlgu miljonäri näol, kelle varandusele saad ilma suurema vaevata käpa peale panna. Kaks näitlejat – Marika Korolev ja Henrik Normann – vahetavad käigupealt kostüüme ja parukaid ning astuvad üles kaheteistkümnes erinevas rollis.  

11.veebruaril tuleb esmakordselt Viimsisse Kinoteater Ivo Uukkivi monoetendusega “Vihanemees.com”
Penelope Skinneri auhinnatud näidend „Vihanemees.com“ vaatleb lähedalt ja mitte liiga suure aupaklikkusega ühe tänapäeva mehe lugu. 

“See on hästi aus lugu, korraga väga naljakas ja kurb,” ütles teksti kohta Ivo Uukkivi. “Tahaks, et see jõuaks erinevate inimesteni, sest tekst võtab hästi kokku need segased tunded, millega mehed praeguses ühiskonnas kokku puutuvad.”

28.veebruaril jõuab lavale Viimsi Muusikaliteatri uus muusikaline komöödia “Juukselakk”. Lisaetendused 1., 4., 6. ja 8. märtsil.
On aasta 1962 – 1950ndad on moest läinud, õhus on tunda muutuste tuuli. Tracy Turnbladil, kes on suure südamega suur tüdruk, on vaid üks kirg – tantsimine. Tema unistus täitub päeval, mil ta pääseb televisiooni vaadatuimasse tantsusaatesse ja saab üleöö kuulsaks kõigi teismeliste seas. Teda kontrollitakse ja kiusatakse pidevalt teleprodutsendi Velma ja tema populaarse, aga tigeda, tütre Amberi poolt. Ent kas uue tantsu- ja moetrendi looja Tracy suudab võita saate õelat valitsevat liidrit, vallutada nägusa Link Larkini südant ja võidelda ebaõigluse vastu, ilma et soeng seejuures sassi ei läheks?

3.märtsil vallutab lavalauad juba traditsiooniks saanud Kaunimate Aastate Vennaskonna kevadkontsert. Sel korral on kontserdi pealkiri “Kaunimad lemmiklaulud me elus”.
Kas teadsite, et muusika kuulamine vabastab inimeste ajus dopamiini ehk rõõmu tekitavat hormooni? Mida rohkem laul meeldib, seda suurem on nauding. Sestap põimitakse kontsertkavaks kokku vennaskondlaste lemmiklaulud, alates varasest noorusajast kuni tänapäevani välja, et pakkuda naudingut ja rõõmu ka oma publikule. Kevadtuuril saab kuulda, mida laulab Andres Dvinjaninov duši all või millist viisijuppi ümiseb Toomas Lunge autoroolis jpm. Lemmiklaulude vahele jagub lustakaid vahepalasid, mida esitavad ikka palavalt armastatud Hannes Kaljujärv, Andres Dvinjaninov, Jüri Lumiste, Toomas Lunge ja Indrek Kalda. 

10.märtsil on teatrisaal laste päralt ja sel päeval toimub lausa 3 Kuressaare Teatri “Naksitrallide” etendust kell 9.30, 11.00 ja 18.00.
Eno Raua raamat väärib tutvustamist kõigile lastele. Etendus sobib vaatamiseks alates 5. eluaastast, aga on ka hea mälestus kõigile täisealistele. Millest etendus räägib?

Kord kohtusid ühe linnakese jäätiseputka juures täiesti juhuslikult kolm imelikku ja omanäolist mehikest – Sammalhabe, Kingpool ja Muhv. Tuli välja, et nad kõik on ühed kenad naksitrallid. Nad otsustavad kampa lüüa ja Muhvi mugava furgoonautoga üheskoos edasi rännata. Laval Markus Habakukk, Tanel Ting, Jürgen Gansen.

24.märtsil saabub Viimsisse Vana Baskini Teater oma uue komöödiaga “Unerohi”.
35 aastat tagasi oli etendus Vanalinnastuudio laval ja osutus nende suurima publikumenuga etenduseks. Nüüd tuuakse etendus taas Vana Baskini Teatri 15. sünnipäeval publiku ette, tehes lugupidava kummarduse teatri loojale Eino Baskinile.

Jacqueline on noor naine, kes on oma sõbra poolt hüljatud ja mehe poolt tähelepanuta jäetud. Ta võtab suurema koguse unerohtu, et mingilgi määral välja puhata. Majja siseneb autoga teele jäänud Claude, et helistada abi saamiseks. Januga joob ta tühjaks klaasi unerohuga, mille leiab laualt. Selle tulemusena uinuvad kaks inimest ühes voodis, teadmata teineteise olemasolust. Koju saabub Jacqueline’i abikaasa Robert…

Osades: Hanna Allsaar, Meelis Põdersoo (VAT Teater) ja Jaanus Nuutre.

9.aprilli päeva esimeses pooles ootame külla lasteaia- ja koolilapsi, sest lavale jõuab „LOTTE ja KLAUSI MUUSIKATUND“. Lisaetendus peredele toimub 11. aprillil.
Mis juhtub, kui koeratüdruk Lotte leiab onu Klausi reisikohvrist igasuguseid huvitavaid vidinaid? Tuleb välja, et rännukoer Klaus, kes on maakerale kaks korda tiiru peale teinud, on oma reisidelt kaasa toonud vahvaid muusikainstrumente. Uudishimulik Lotte tahab loomulikult teada, missuguseid helisid saab neist instrumentidest välja võluda.

“Lotte ja Klausi muusikatund” osatäitjad on Gerli Padar ja Toomas Laur.
Tunnis tutvustavad Lotte ja onu Klaus vahvaid pille ning esitatavad tuntud laule Lotte muusikalidest. Kontsert on inspireeritud Janno Põldma ja Heiki Ernitsa loodud Lotte lugudest ja esitatavad laulud on Priit Pajusaare ning Leelo Tungla sulest.

14.aprillil jõuab meie lavale Komöödiateatri etendus “Elu on parim meelelahutus”
Andrus Vaariku kirjutatud, lavastatud ja esitatud mononäidend võtab lähema vaatluse alla inimelu väärtused. Lavastuse teeb omapäraseks interaktiivsus – publikul on võimalik näitlejaga kaasa rääkida, diskuteerida ja esitada küsimusi. 

Andrus Vaarik ütleb, et soovib publikuga ehedamat ja siiramat kontakti: “Mul pole tegelikult midagi karta, need teemad on mulle väga südamelähedased ja miks mitte sellest avameelselt ja valehäbita rääkida,” ütleb ta. Lavastuse põhiliste teemade osas toob Vaarik välja näiteks elu kordumatuse ja unikaalsuse. “Me oleme siin maailmas ju esimest korda. Me oleme siin ainult korraks ja me ei tea ise ka, mida ja kuidas teha. Ma olen esimest korda eestlane, esimest korda olen ma isa…Ma pole harjutada saanud. Ma kirjutan oma elu ühe jutiga puhtandina valmis,” räägib Vaarik. “Aga see ei tähenda, et see ei võiks lõbus olla! Elu on parim meelelahutus! Peale surma jõuab mossitada küll,” lisab ta.

5.mail saame näha Karlova Teatri monoetendust “Vanuse viiskümmend varjundit”.
Vananemisega kaasnevaid iseärasusi lahkab armastatud näitleja ja lavastaja  Andres Dvinjaninov, kes on lavalaudu vallutanud ja publikut hullutanud pea nelikümmend aastat. Nüüd, oma 65., vabandust, 56. eluaasta lävel räägib ta eelarvamustevabalt ja teravmeelselt unustamisest, tervisest, abielust, plastilisest kirurgiast, pidutsemisest, treeninghüsteeriast, söömisharjumustest ja paljust muust.

Igaühe elus jõuab varem või hiljem kätte see hetk, kui ilmub esimene hall juuksekarv. See võib tunduda tragöödiana, või siis hoopis inimliku komöödiana, kui hoolimata alatasa kadunud prillidest õnnestub mitte kaotada huumorimeelt. Tere tulemast ebapopulaarteaduslikku uuringuprogrammi, silmiavavasse ja raputavalt naljakasse komöödiasse saamaks teada, kas su „parim enne“ on möödas!
 
PS! Uskuge, esimese halli juuksekarva leidmine ei ole tingimata maailma lõpp!

Etenduse piletid on müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja kolmapäeviti kell 10–18 Viimsi huvikeskuse kontoris. Loe lisaks etenduste kohta huvikeskuse kodulehelt www.huvikeskus.ee.