Viimsi Gümnaasiumis toimus 15. – 17. oktoobril rebaste retsimise asemel tõrude kastmine. Eesti koolides on traditsiooniliselt jumalad retsinud rebaseid väärilisteks gümnaasiumi õpilasteks, kuid Viimsis on jumalate asemel tammed ja rebaste asemel tõrud. Seda sellepärast, et eelmisel aastal valminud gümnaasium asub Tammepõllu teel ning näis hea võimalus muuta tammed ja tõrud uue kooli traditsiooniks.

Sündmus sai alguse juba tõrude kastmisele eelneva koolinädala reedel, kui iga tõru pidi oma tamme ise üles otsima. Iga tamm kirjutas endast humoorika iseloomustuse, mis kleebiti kooli aatriumi seinale ning selle järgi pidi tõru oma tamme leidma. Samale seinale olid kleebitud reeglid, mida tõrud järgima pidid.

15. oktoobril, teisipäeval algas päev tammede ja tõrude jaoks juba kell 7.45, kui nad kogunesid sööklasse ning iga tamm andis oma tõrule riided, mida ta pidi päeval kandma ning mitmed tõrud said päevaks naljaka meigi. Paljud pidid ka oma koolikoti loovutama nt ämbri vastu. Sellele järgnes ühine tantsu õppimine aatriumis. Tõrude tants loodi legendaarse laulu “YMCA’’ järgi ning sõnad muudeti Viimsi Gümnaasiumile omaseks. Iga kord, kui seda laulu koolis lasti, pidid tõrud selle järgi kaasa laulma ja tantsima hakkama. Samuti kui hüüti “jahimees!’’ pidid tõrud pikali maha heitma, polnud oluline, mis tegevus tõrudel parajasti pooleli oli. Nende elu lihtsaks ei tehtud, sest tõrud pidid lõunat sööma püsti seistes ning igat oma tamme käsku silmapilkselt täitma.

16. oktoobril ehk kolmapäeval olid kõik tõrud ühiselt riietatud valgetesse tunkedesse. Mõistagi võis iga tamm sellele riietusele midagi juurde lisada, mida paljud ka tegid, et enda tõru teistest eristada. Neid ootas mentortund, kus tõrud pidid oma mentorgruppides läbima mitmeid huvitavaid G3 õpilaste välja mõeldud tegevusi. Üheks raskemaiks ülesandeks osutus tiimis kaardi edasi andmine suuga, mis pakkus kõigile osalejatele palju nalja. Veel pidid tõrud õppima pähe Viimsi Gümnaasiumi hümni, kahvliga veega täidetud kausist õuna kätte saama, kiiruse peale õhupalle katki istuma ning palju muud. Söögivahetunnil pidid tõrud kogunema õue ning seal mitu korda koha peal keerutama ning seejärel kooli poole jooksma, mis nägi kõrvaltvaatajatele väga jabur välja. Päev meeldis nii tõrudele kui ka tammedele väga ning sai palju naerda.

Viimasel tõrude kastmise päeval said tammed jällegi ise oma tõrule riietuse valida. Pikal vahetunnil toimus aatriumis tõrude moe-show, kus hindajateks olid kaasõpilased. Toimus ka suursugune tantsulahing, kus iga tõru pidi andma endast tantsuplatsil parima. Õhtul toimus tammede ja tõrude nädala pidulik lõpetamine, kus igale tõrule anti oma tamme poolt diplom ning tõrud ristiti ametlikult gümnasistideks. Näidati nädalast parimatest hetkedest kokku pandud videot ning kuulutati välja moe-show ja tantsulahingu võitjad. Nädal osutus väga edukaks ning osalejad jäid toimunud sündmusega rahule.