Žürii ja rahvahääletuse tulemusel pälvis sel aastal aasta kooli tiitli Võru gümnaasium. Napilt järgnes Viimsi gümnaasium ja punktiarvestuses tuli kolmandaks Tartu Forseliuse kool. Kümne hulka jõudis ka Püünsi kool.

Aasta kooli nimetusele kandideeris sel aastal kokku 31 kooli, neist viis kutsehariduskooli. Lõplik tulemus kujunes žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Rahvahääletuses andis oma hääle 11 000 inimest ja aasta kooli finalistide videosid vaadati ligi 50 000 korda.

Viimsi valla koolid tegid selles konkurentsis väga tubli tulemuse. „On suur heameel tõdeda, et nii Viimsi gümnaasium kui ka Püünsi kool jõudsid aasta kooli valimisel kõrgetele kohtadele. Viimsi gümnaasium koguni teisele kohale. Oleme väga uhked ja rõõmustame koos kooliperedega selle tulemuse üle,“ ütles abivallavanem Marju Aolaid.

Ta lisas, et aasta kooli valimine on võimalus eelkõige õpilastel näidata oma kooli tegemisi ja meeleolu, mis koolis valitseb. „Koolide puhul, kes konkursile on tulnud, on näha, et koolis koostegemine ja õppimine on koolikultuuri osa.“

Aasta kool on haridus- ja teadusministeeriumi ning haridus- ja noorteameti koostöös välja kuulutatud aasta õpetaja konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ osa, et väärtustada lisaks üksikisikutele koole tervikuna. Konkursi eesmärk on näidata kooli inspireerivas ja lõbusas võtmes – kool ei ole lihtsalt õppeasutus, vaid laste ja noorte kohtumispaik, kus lisaks õppetööle saab sisukalt ja toredalt aega veeta ning koostöös ja üksteist toetades ühiselt tegutseda. Aasta kooli valiti kolmandat korda, varem on tiitli võitnud Viljandi gümnaasium ning Tallinna 32. keskkool.