Rohked tunnustused Viimsi kogukonnas läbi aastate on pannud meid rohkem enda ümber vaatama ja märkama neid, kes tõepoolest esiletõstmist väärivad.

Viimsi vallas on kujunenud kenaks traditsiooniks tunnustada tublisid tegijaid – õpetajaid, ettevõtjaid, sportlasi, kultuuritöötajaid jpt. On suurepärane, et juba palju aastaid on toimunud Viimsi aasta naise ja Viimsi kauni kodu valimine.

Tänu tunnustamisele saavad viimsilased teada, milliseid imelisi inimesi meie kogukonnas leidub. Nad inspireerivad meid, teisi viimsilasi samuti tublimad olema. Sellised eeskujud aitavad muuta Viimsi paremaks.

Otsime aktiivset perekonda
Viimsi Ranna Lions Klubi on algatanud Viimsi aasta pere tunnustamise. 2016. aastal loodud naisteklubile on pereväärtused olulised. Lionsi liikumise peamine fookus on heategevus ja panustamine kogukonna heaks.

Siit siis ka meie ettepanek, et Viimsis märgataks ja tunnustataks neid peresid, kes oma igapäevatoimetuste kõrval leiavad võimalusi kulutada oma aega ja energiat kohaliku kogukonna heaks. Olgu see siis tegevus külaseltsis, koolis-lasteaias, naabrivalve sektoris, kaitseliidus, naiskodukaitses, spordiklubis või Viimsi vallas laiemalt.

Tänavu, mil Viimsis on keskkonna-aasta, soovime esile tõsta rohelise mõtteviisiga keskkonnast hoolivat peret.

Pere hoiab kokku
Kindlasti tekib siinjuures küsimus, kuidas määratleda pere mõiste. Peresid on ju nii erinevaid – suuremaid ja väiksemaid, lastega ja ilma, mitmest rahvusest segaperesid, üksikvanemaga peresid, mitut generatsiooni ühendavaid peresid ja kärgperesid.

Maailm ongi mitmekesine ja seepärast ei soovi me siin mingeid raame seada, vaid leiame, et pere mõistet tuleks käsitleda laialt, kogu oma mitmekesisuses. Pere mõistet saab paremini selgitada leibkonna mõiste kaudu. Pere on meie jaoks mitmeliikmeline leibkond.

Meie ümber on palju imetlust väärivaid peresid, kus tegutsetakse teineteist toetades ja koos tehakse ära midagi, mis muudab meie elu siin Viimsis paremaks. Märgakem ja tunnustagem neid!

Viimsi asta pere valimine hakkab toimuma kevadeti. Esimest korda kuulutame aasta pere välja Viimsi valla 101. sünnipäeval, 11. mail 2020.

Armas viimsilane! Kui Sa tunned sellist esiletõstmist väärivat peret, palun anna meile teada hiljemalt 15. märtsiks e-posti aadressile lcviimsiranna@gmail.com või saada kiri Rannarahva muuseumile (Nurme tee 3, Pringi küla, Viimsi vald 74011) märksõnaga VIIMSI AASTA PERE.

Viimsi Ranna Lions Klubi

Viimsi Lionsite logo
Viimsi Lionsite logo