Vanamees hullutab noori ja vanu

FILM: Saabuvate märgade sügisvihmade vahele sobib oivaliselt klassikaline romantiline film, mille lavastajaks vanameister Woody Allen.

VIIMSI KINO pakub maailmatasemel filmivalikut, nagu iga teine suur kinokompleks. Nüüdsest teeme kord kuus ülevaate uutest filmidest, mida viimsilased kodukinos vaadata saavad.

„Vanamehe film“
„Vanamehe film“ on loogiline tulem Vanamehe multikasarjale, mis võttis tuule tiibadesse YouTube’i keskkonnas, sai üleriigiliselt tuntuks ETV vahendusel ning nüüdseks on peaosalise hääl sama tuttav kui legendaarne Baskini kähekõla. Eestlased on vanameeste huumorist alati lugu pidanud ja nii võtavad kaadritagused noored filmilavastajad ette pea kõik Eesti hetketrendid, rääkides nutisõltuvusest, tühjenevatest maaküladest, alkoholismist ja muust.

Filmiloos saabuvad lapsed appi legendaarsele vanamehele, kelle tööd rügavat lehma asuvad noored päästma pärast tolle ülelüpsmist nähes. Plehku pannud piimakunni aga ähvardab traagiline õnnetus, kui ettenähtud aja jooksul Vanamees lüpsmata jäänud udarat ei tühjenda. Oivalise huumoriga toob Jan Uuspõld filmi ka enda häälestatud pahalase, kes seltskonnale eesmärgile jõudmise raskemaks teeb.

Lammas Shaun. Fotod: tootjad
Lammas Shaun. Fotod: tootjad

„Lammas Shaun – Farmigeddon“
Lelud ja kurjad linnud hakkavad kinolinalt vaikselt taanduma, kuid pole hullu. Kohe-kohe jõuavad kinodesse taas tegelased, kelle pere pisemad hoobilt ära tunnevad. Laste kauaaegsele lemmikule lammas Shaunile on seekord osaks saamas võimalus päästa nunnu tulnukas, kes ootamatult ontlikku taluhoovi prantsatas. Teel kurjasid agente vältiv lõbus lambakari pakub rohkelt nalja ja värviküllast vaatamist kogu perele.
Inglise huumor on filmi pikkinud ka parajas koguses füüsilist komöödiat ning satiiri ja sarkasmi, mistõttu ka lapsevanemad ei pea saalis igavledes telefoni näppima.

„Vihmane päev New Yorgis“
Saabuvate märgade sügisvihmade vahele sobib oivaliselt klassikaline romantiline film, mille lavastajaks vanameister Woody Allen. Legend on seekord peaossa pannud kaks noort inimest ja nii on heas tempos kulgev ning põnevaid pöördeid endas sisaldav linalugu suurepärane vaatamine nii värskelt armunud koolinoortele kui ka juba teineteisest rohkelt teadvale abielupaarile. Allen on hoolitsenud, et peale noorte peaosaliste oleks süžeele sisurohkust andmas ka žanri raskekaallased – nii on suurepärases rollisoorituses näitlejad Jude Law, Liev Schreiber, Diego Luna jt.

Filmis suundub värskelt armunud tudengitest noorpaar maailma suurlinna, et saavutada oma isiklikke eesmärke. Hea suhe vajab aga kompromisse ning teineteise mõistmist ja nii saame kinolinalt näha, kuidas see armunud noorpaaril välja tuleb. Noorte eksiteele minekud annavad ainest ka mõtisklusteks, kas me mitte oma kaasat liiga vähe ei märka oma igapäevastes asjatamistes.

Jokker
Jokker

„Jokker“
Alates legendaarse Heath Ledgeri filmirollist Jokkerina on superkangelaste filmid muutunud filmikunsti tippsaavutusteks, kus ulmelisele kangelasele on vastas ka ulmelised pahalased. Joaquin Phoenix paistab olevat see mees, kes kannatab üle võtta universumi kuulsaima klouni rolli seniselt suurtegijalt Ledgerilt ning filmi kestev võidukäik mööda maailma tippfestivale on märk, et peale vererõhku tõstva põnevuse on filmis tubli doos ühiskonnakriitikat muuhulgas rikaste ja vaeste vastasseisu ning inimkonna elu üldise mõttekuse teemadel.

„Jokker“ on kindlasti film, mida tasus oodata ning seetõttu on Viimsi kino viimsilaste rõõmuks korraldamas eellinastuse 3. oktoobril kell 19, kus kõikidel on võimalus olla esimeste filminägijate hulgas. Kokkuvõttes on „Pohmaka“ filmiseeria looja Todd Phillips nüüdses lavastajatoolis võtnud julge rolli, ent „Jokker“ on kindlasti värske ja oodatud vaade ühe kardetuima kriminaali kujunemisloole.