Eesti Vabaõhumuuseum, Tartu Säästva Renoveerimise Infokeskus ja Muinsuskaitseamet kutsuvad taas üles kaasa lööma puitakende hooldamise teavituspäevade korraldamisel! Üle-eestiline aktsioon „Vaata vana akent!“ leiab sel korral aset 23.-24. mai 2020.

Iga päev jääb vanu puitaknaid vähemaks. Iga äravisatud aknaga kaob aga tükike ajaloost ja kohalikust ehituskunsti traditsioonist. Isegi saja-aastase puitakna saab korda teha nii, et see näeb välja värske ja peab vastu veel sada aastat. Ülemaalise aknapäevaga soovivad korraldajad juhtida tähelepanu vanade akende väärtustele ja rõhutada, et ka vana puitaken võib olla praktiline ja energiatõhus. Eelmisel aastal toimus esmakordse üleskutse raames üle Eesti 36 üritust.

Kui ka Sul on soov sel aastal akende aktsioonis kaasa lüüa ja teha oma kandis näiteks akende hooldamise ja taastamise teabepäev või töötuba, korraldada vanade akende teemaline joonistuste või fotode võistlus või üles panna raamatukogus vastava erialakirjanduse näitus, siis pane meile kirja toimumise koha aadress, infot toimuva sisu kohta ning korraldaja kontaktandmed. Võtame Sinuga peatselt ühendust! 

Tule, anname koos vanadele akendele uue elu!

Kontakt:
Aune Mark
Eesti Vabaõhumuuseumi koolitusprojektide spetsialist
aune.mark@evm.ee
tel. 523 8397

Lõuna-Eesti koordinaator
Maria Helena Sõnajalg (Tartu SRIK Restaureerimiskeskus)
restaureerimiskeskus@srik.ee
tel. 555 11 018

Kampaaniat korraldavad Eesti Vabaõhumuuseum, Muinsuskaitseamet ja Tartu Säästva Renoveerimise Infokeskus. Eesti vanade akende päev on inspiratsiooni saanud rootslaste igakevadisest akende restaureerimise päevast.