Metsakasti küla traditsiooniline kevadine taimelaat ja rohevahetus on paljude Viimsi ja Pirita kandi rohenäppude jaoks oodatud sündmus. „Otsustasime neid mitte alt vedada ja korraldada ürituse pisut muudetud kujul ka sel aastal,“ ütleb Kaia-Leena Pino Metsakasti külaseltsist.

Traditsioonilise kevadlaada asemel toimub 24. mail kell 11–14 Metsakasti külaplatsil pisut lihtsam taimede ja aiakraami müük. „Mis aga ei tähenda, et valik oleks kehvem, pigem vastupidi – taimevalik on suurem kui kunagi varem,“ selgitab Pino. „Toitlustus ja rohevahetus jäävad uut aastat ootama, aga rohenäpud saavad olulised ostud tehtud!“

Taimi ja aiatöödes vajalikku kraami pakuvad:

Udika Puukool, kes võtab kaasa viljapuuistikud: õunapuud, ploomipuud, kirsi- ja murelipuud ning sammasõunapuud.

Kobrit OÜ rõõmustab rohenäppe vihmaussikomposti ja Ussimo biohuumusega kasvumuldadega.

Lepalaane lilleaed toob oma kollektsioonaiast kaasa uhke ja põneva valiku püsikuid.

Kaldmaa talu Põlvamaalt pakub tomatitaimi, suvelilli ja ampleid.

Eesti tuntuim sõstrakasvataja ja aiatark Väino Eskla toob kaasa laia valiku sõstrataimi, lisaks saab talt väärt sõstrakasvatusnõuandeid pinnida.

Nordikcraft OÜ ahvatleb kõiki kaunite ja vastupidavate puidust maitsetaime- ja lillekastidega. Tark rohenäpp tellib kastid kindlasti ette, sest need on väga minev kaup!

Raasikult vurab kohale Aili Luus suure valiku imeilusate suvelilledega ning suvelilli, ampleid ja köögiviljataimi pakub ka OTT-ilt juba heaks tuttavaks saanud Hindreku talu mesila perenaine Marju.

Ja et taimi oleks mugav koju viia, on taas kohal ka korvionu Endel Muugalt, kellelt saab endale sobivas suuruses kena punutud korvi soetada.

Tõenäoliselt lisandub mõni kaupleja veelgi. Jooksvat infot leiab Metsakasti küla Facebookist (facebook.com/metsakasti) taimemüügi ürituse alt.

Tähelepanu! Selleks, et kõik igati turvaliselt ja tervislikult kulgeks, palume ostelejatel pidada kinni järgmistest reeglitest:


• Tulge taimemüügile üksi või kaksi, lapsed jätke palun seekord koju.
• Hoidke teiste ostlejatega vähemalt 2-meetrist vahemaad.
• Peske (või desinfitseerige) käsi enne ja pärast taimemüügi külastamist.
• Mõelge oma ostud eelnevalt läbi ja tehke endale ostunimekiri ja/või tellige kaup müüjatelt ette.
• Kui tunnete end vähimalgi määral tõbisena, siis palun jääge seekord koju!