Viimsilased said endale uue vallavanema, kelle juhtimisel jätkuvad paljud juba algatatud arengud vallas, aga kes kindlasti lisab järgnevate kuude jooksul ka uusi ideid, tegevusplaane ja soovitusi, et Viimsi elu areneks just nii, nagu kogukond ootab ja soovib.

Hariduselu korrastamine ja täppishäälestamine, teedevõrgu arendamine ja heakord, aga sel aastal just keskkonnaalaste eesmärkide teadvustamine ettevõtjatele ja elanikele ning esimeste saavutuste tähistamine aastalõpul. Kuigi möödunud aasta oli kokkuvõttes pingeline ja kajas ka rahulolematust, on väga paljudele positiivsetele arengutele tegelikult hoog sisse lükatud. Loodame, et uue aastakümne esimesest aastast kujuneb nüüd ka tegelikult kokkuleppeliste tegude ja tulemuste, rahunemise ja stabiliseerimise aasta. Sellest, mis kõik on Viimsis saavutatud, saab käesolevast lehenumbrist kokkuvõtete läbi teada, ka siis, kui aasta jooksul mõni oluline infokild märkamata jäi.

Viimsi elu ei arenda ainult vallavalitsus ja selle juhid, vaid ikka elanikud ise ka. Ja muidugi ka ettevõtjad, kes loovad ja arendavad teenuseid, mis elu Viimsis sujuvaks ja mõnusaks muudavad. Suur hulk viimsilasi sai tunnustatud uhkel galal enne jõule – sellest saab nüüd ammutada inspiratsiooni ja julgust, võtta ka enda jaoks kodanikuna aastale eesmärk, nii isiklikus elus kui ka kogukonnaliikmena. Meeldetuletuseks – Viimsi ootab oma elanikke valda sisse registreeruma, sest see on üks ääretult oluline alusmüür nii emotsionaalselt kui ka finantsiliselt kogu vallale. Kui siinne elanik toob oma maksutulu ka siia, tähendab see usku, usaldust ja koostööd, et teeme Eesti parimat valda. Otsus otsuse järel, investeering investeeringu järel.

Rõõm oli jälgida, kuidas viimsilased, noortest eakateni, ühiselt pingutades suure hulga kohvipuru heategevuseks kogusid, õhinaga, pingutades. Sellised ühisprojektid, kus kogukond end kaasa haarab, on innustuseks, et meid ootab Viimsis ees hulk ägedaid ühisettevõtmisi, ja mitte ainult heategevuseks, vaid ka heaks ja rõõmuks meile endile. Keskkonna-aasta algab kodust, kodutänavast ja sellest, kuidas me iga päev valikuid langetame. Klišee, kui see nii välja öelda, aga tegelikult peitubki keskkonna-aasta tegelik tulemus neis väikestes asjades, isiklikes valikutes ja muutustes, mis lõpuks suureks tulemuseks kokku jookseb, nii juhtimises kui ka kogukonnaelus märgatavalt.

Viimsi kogukond elab väga head elu. Keskkond, mida hoida, on kaunis, tänavad on puhtad ja need üksikud prügireostused siin-seal, ega needki ju pole isetekkelised. Poed töötavad, restoranid valmistavad Eesti parimaid toite. Kino toob kohale maailmafilme, spaa meelitab turistegi. Koolid pakuvad head haridust ja kasvukeskkonda. Metsades saab jalutada, mere ääres saab loojangut ja laineid jälgida. Uuest kultuurikalendrist kalender.viimsi.ee saab valida endale parimat meelelahutust ja arendavaid tegevusi. Viimsis on mõnus ja saab minna ainult mõnusamaks. Mis on sinu järgmine samm Viimsi heaks, seega enda ja oma pere heaks?