Uuskasutuskeskus kutsub kevadise kampaaniaga „Anna uuele ringile!“ kodusid kraamima ning andma kasutuseta jäänud heas korras asjad uuele ringile. Korralike asjade uuesti kasutusse andmisega teeb igaüks meist väikese heateo keskkonnale.

Uuskasutuskeskuse kevadise teavituskampaania keskmes on uuesti kasutusse antavate asjade lood. „Lugu on saatnud asja selle koju jõudmisest saati – kas ese saadi kingituseks, osteti kaasa elamusrikkalt reisilt või soetati mõneks eriliseks sündmuseks. Siis aga jääb ese seisma, kuid järgmist erilist hetke võib-olla ei saabugi. Sellisel juhul võiks anda esemele uue võimaluse, et tema eriline lugu saaks jätkuda ning keegi teine asjast rõõmu tunda,“ selgitas Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Head eeskujud

Heade eeskujudena annavad oma erilised asjad uuele ringile laulja ja pereisa Marten Kuningas, olümpiavõitja ja treener Irina Embrich, näitleja Anne Veesaar, laulja Andreas Poom ning näitleja ja moelooja Karin Rask. Selleks, et neist asjadest sünniks veelgi rohkem häid emotsioone, lähevad need kõik heategevuslikule oksjonile, millest saadud kogu tulu läheb erinevatele Ukrainat toetavatele organisatsioonidele ja algatustele.

Tänavune kevad on ilmekalt näidanud, et keerulises olukorras saab abistada mitmel moel ning suur abi võib olla teisele ringile jõudnud korralikest asjadest. Uuskasutuskeskuse üheks suurimaks abiprojektiks on neil kuudel olnud Tallinna linnaga koostöös ühe kaupluse ajutiselt sisseseadmine Ukraina sõjapõgenike tasuta teenindamiseks. „Kevadise kampaaniaga on heameel tõmmata tähelepanu ka teistele suurepärastele algatustele Ukraina heaks ja neid toetada,“ kommenteeris Paakspuu. Oksjon kestab kaks nädalat, 11.–24. Maini veebilehel facebook.com/uuskasutus.

Asju saab ära anda ka Viimsis

Uuskasutuskeskus Viimsi kogumiskonteiner asub Viimsi Marketi ja Lavendli poe vahelisele alal. Uuskasutuskeskuse konteinerisse saab tuua puhtaid, terveid ja heas korras rõivaid ja jalatseid, nõusid ja söögiriistu, raamatuid, mänguasju, hobi- ja sporditarbeid, kodukaupu ja väiksemat kodutehnikat. Konteiner on avatud nädalavahetustel kell 11–16 ning selle muudab teiste sarnaste kogumispunktidega võrreldes eriliseks asjaolu, et juures on Uuskasutuskeskuse teenindaja, kes jagab vajadusel nõu, milliseid asju kuhu viia.

Avafoto: uuskasutuskeskuse kampaania head eeskujud. Foto: Anna Leena Tae