Eesti suurim kitarrikool alustab sügisest uute 712-aastaste laste kitarriringi gruppidega Viimsi koolis. Proovitundi ja kursustele on oodatud registreeruma kõik huvilised.

Kitarriringid on mõeldud kõige noorematele kitarrihuvilistele. Ühte gruppi võetakse kuni kaheksa õpilast, mis loob hea võimaluse väikeses grupis pillimängu algtõdesid õppida, et hiljem juba eratundides jätkata. Tunnid toimuvad kord nädalas ja kestavad 60 minutit. 

Kitarriringi tundides õpime kitarrimängu pop- ja rokkmuusika võtmes. Õppekavas on kasutatud nii spetsiaalseid pillmänguharjutusi kui ka raadiost tuntud hitte. Samuti treenime erinevate harjutuste ja mängude abil muusikalist kuulmist ja rütmitaju. Kõik õppematerjalid on õpilastele kodus harjutamiseks videona kättesaadavad. Grupis õppimine arendab lastes koosmänguoskust ja valmistab ette tulevikus bändis mängimiseks.

Drive It Up kitarrikool sai alguse 2014. aasta suvel, kui kaks sõpra – Siim Usin ja Kristjan Kaasik – otsustasid muusikutöö kõrvalt hakata noortele kitarrimängu õpetama. Juba sama aasta sügisel algasid esimesed kitarritunnid kümnekonna õpilasega. Tänaseks on kool kasvanud oma 10 õpetaja ja 170 õpilasega suurimaks kitarrikooliks Eestis.

Kooli kõige suuremaks eeliseks peavad asutajad seda, et kooli õpetajad on aktiivsed muusikud erinevates populaarsetes bändides (nt Tanel Padari, Ott Leplandi ja Taukari bändis või 2 Quick Startis). „Anname edasi kogemusi, mille oleme ise omandanud lavadel mängides,“ ütleb Siim. „Õpetamine ja bändis mängimine täiendavad teineteist. Laval olla on väga lahe, aga noortega tööd teha ja nende arengut jälgida on ka väga inspireeriv,“ lisab Kristjan.

„Loomulikult võib kitarri ka kodus omal käel õppida. Kooli eelis on see, et õpetajad aitavad jõuda eesmärkideni võimalikult kiiresti, samas unustamata, et kitarrimäng peab olema lõbus,“ rõhutavad kooli asutajad.

 „Kui enamus muusikakoole on klassikalise muusika suunaga, siis meie keskendume bänditegemisele ja rütmimuusikale. Arvestame iga õpilase soovide ja eesmärkidega – üks tahab sõpradele lõkke ääres mängida, teine enda laulu saata, kolmas bändi teha jne. Stiil ei ole oluline, peaasi, et õpilasel silm särab,“ ütleb Siim.

Sellegipoolest pakutakse soovijatele ka teooriatunde. „Esiteks annab muusikateooria tausta, miks mõni lugu kõlab ägedalt ja teine võib-olla mitte. Teiseks on teooria valdajal palju lihtsam omal käel edasi õppida ja koos teistega mängida – teooria on nagu keel, mida oskavad inimesed üle maailma“, rõhutab Kristjan.

Kaks korda aastas – jõulude ajal ja kevadel – saavad õpilased võimaluse oma oskusi suurtel kontsertidel ka näidata. „Need tohutult motiveerivad ja inspireerivad nii õpilasi kui ka õpetajaid ja annavad õpingutele eesmärgi,“ ütleb Siim.

Kitarrikooli õpetajad Kristjan Kaasik ja Siim Usin. Foto: Sohvi Viik
Kitarrikooli õpetajad Kristjan Kaasik ja Siim Usin. Foto: Sohvi Viik

Drive It Up kitarrikool Viimsis

Viimsis alustame tundiga oktoobris, tunnid toimuvad neljapäeval:

13.30–14.30

14.30–15.30

15.30–16.30

Registreeru proovitundi, tule kohale ja tunneta, kas on sinu jaoks: https://www.driveitup.ee/kitarriringid/

Avafotol on kitarrikooli õpetajad Kristjan Kaasik ja Siim Usin. Foto: Sohvi Viik