Ökoteemad ja looduslähedus muutuvad aina populaarsemaks ning paljud teenusepakkujad pööravad tähelepanu sellele, et nende teenused käiksid selles osas ajaga kaasas.

Viimsi piiri peal Coop Konsumi Keskuse Miiduranna juuksuri ilusalongis töötab juuksur Lilli Kuusing, kellel on kutsetunnistus taskus juba 1991. aastast. Ta on laia profiiliga juuksur, kes pakub teenuseid naistele, meestele ja lastele. Nimekirja kuuluvad juuste värvimine, helendamised, lõikamine, keemiliste lokkide tegemine, kuumade kääridega lõikamine ja erilahendused. Kõige uuema ja põnevama teenusena leiab pakutava hulgast juuste värvimise taimedest valmistatud 100% ökovärvidega.

Naturaalne ja looduslik

Lilli esimene kokkupuude taimsete juuksevärvidega toimus umbes viis aastat tagasi. „Tutvusin selle võimalusega tänu Soomes elavale eestlannale, kes ökojuuksevärvi brändi Radico tõi Indiast algselt Soome ning sealt edasi Eestisse. Ta käib siiani Aasias kohapeal tooteprotsessi kontrollimas, et see oleks ökosertifikaadi vääriline,“ räägib Lilli.

Toode äratas temas huvi ning nüüd tarvitab ta seda oma töös igapäevaselt. „Kasutan juukseid värvides ökojuuksevärvi, mis annab naturaalse lõpptulemuse, hooldab peanahka, soodustab juuksekasvu ja on 100% kemikaalide vaba. Ökovärv tugevdab juukseid, annab läike ja samas ka niisutab,“ tutvustab Lilli.

Taimsete juuksevärvide suur pluss on see, et nendega võib värvida kasvõi iga kahe päeva tagant. See ei kahjusta juukseid. Ökojuuksevärv katab hallid juuksekarvad ning sellega saab suurepäraselt värvida hiljem ka ainult juuste järelkasvu. Tooted sobivad ka veganitele.

Varuma peab pisut kannatust

Lilli sõnul ei ole taimne värvimise juukseteenus mõeldud neile, kes soovivad enda juuksevärvi väga tihedalt muuta või ka radikaalselt muuta. Tuleb arvestada, et taimsete värvidega ei saa juukseid heledamaks värvida. Samuti ei sobi iluteenus inimestele, kes on allergilised mõne taimse koostisosa suhtes.

Soovitud tulemuse saavutamine võtab pisut rohkem aega kui keemiliste värvidega. „Kui klient, kes soovib saada näiteks heledast tumedaks, saab keemiliste värvidega 30 minutiga uue juuksetooni, siis taimse värviga on sama tulemuse saavutamiseks vaja teha kolm värvimist. See nõuab kannatust, aga on teostatav. Samas, kui kliendil on samas tumedusastmes juuksetoon, siis saab enamike värvidega tulemuse esimese korraga,” kirjeldab juuksur.

Saadaval on take-away teenus

Taimevärvi peab peas hoidma kolm-neli tundi. Nendele, kes soovivad aega kokku hoida ja sel ajal, kui värv mõjub näiteks kodukontoris tööd teha või niisama toimetada, on olemas take-away teenus. Kui salongis on juuksed ühel korral taimsete värvidega värvitud ning on teada, millist värvisegu retsepti kasutada ning milline jääb tulemus, saab järgmistel kordadel seda kasutada. Take-away puhul paneb juuksur värvisegu pähe, katab juuksed kliendi poolt kaasa võetud räti või salliga ning klient võib minna koju. Kodus peab värvi kolm kuni neli tundi peas hoidma ning siis võib selle maha pesta. Salongi tagasi minema ei pea, sest juuksur selgitab eelnevalt põhjalikult, kuidas värvi maha pesta. Kokkuvõtteks jääb selle teenuse puhul ainult juuksuri juures värvi peale panemise vaev, ülejäänud ajal saab enda toimetamisi teha. Võrreldes mõne muu juukseteenustega on see mugavam ja ajasäästlikum.

Teadlikud ja tervislikud valikud

Ökovärvidega värvimise valivad Lilli sõnul kliendid, kes teevad teadlikke valikuid ning hindavad tervislikku elustiili. Üldiselt on kliendid märganud positiivset muutust juuste välimuses ja tervises juba pärast esimest kasutuskorda. Kuid nagu looduses ikka, nõuavad pikemaajalised muudatused veidi rohkem aega, et püsivaid tulemusi saavutada.

Juuksur toob ka välja, et kõige suurem üllatus esmakordsete klientide jaoks on tavaliselt see, värv ei tule peale pesukorda maha, sest tihti eeldatakse, et kui keemiat toote sees ei ole, siis see kaua peas ei püsi.

Lilli peab väga oluliseks, millest juuksehoolduses kasutatavad tooted koosnevad. Ta paneb kõigile südamele, et jaekaubandusest ostetud taimsed värvid ei pruugi olla alati keemiavabad. „Taimevärv on praktiliselt taimne segu, kuhu lisada ainult vett, mitte midagi muud. Taimne värv ei värvi juukseid 30 minutiga, seega selliste toodete puhul ei pruugi tegemist olla enam 100% taimse värviga,” selgitab ta.

Juuksurina on Lillil oluline anda klientidele kaasa peale kaunite juuste ka teadmisi, kuidas nii juukseid kui ka ennast üldiselt tervena hoida. Paljud ilutooted sisaldavad tänapäeval parabeene, mille tõttu pikaajalisel kasutusel võib tervis kannatada. Teadusuuringud on leidnud seoseid parabeenide ja rinnavähki haigestumise vahel. Eriti hoolikas tuleks juuksuri sõnul ilutooteid valides olla noortel naistel, kes on juba üles kasvanud pidevalt sulfaadi ja parabeene sisaldavaid juuksetooteid kasutades.

„Tihti soetame suurtest jaekettidest šampoone ja palsameid ning eeldame, et toode on meile ohutu. Pikemas perspektiivis ei pruugi see nii olla. Soovitan kõigil lugeda pakendilt, millest toode koosneb, ja veenduda, et selle kasutamine ei tee tervisele kahju. Ärge eeldage, vaid ole veendunud. Kõik Eleveni brändi juuksehooldustooted on näiteks parabeeni- ja sulfaadivabad. Sobivad veganitele. Hea valik kogu perele,“ soovitab ta.

Kolme taimse värvimise tulemus fotodel räägib ise enda eest.

Kokkuvõtvalt ököjuuksevärvidest

  • Väga rikutud ja katkiste juustega võib vaja minna mitut värvimiskorda, et saada soovitud lõpptulemus.
  • Taimse juuksevärviga on võimalik värvida olemasolevat juuksevärvi 1-2 tooni.
  • Taimne juuksevärv ei värvi juukseid heledamaks.
  • Taimne juuksevärv ei sobi, kui soovid muuta juuksevärvi tihti ja radikaalselt (näiteks blondist punaseks  ja vastupidi) või kui oled allergiline taimsetes juuksevärvides sisalduvatele taimedele. 

Hea teada

Salong asub Coop Konsum keskuses, Ranna tee 46a esimesel korrusel

Miiduranna juuksur Facebook ja telefon 638 0050

Lilli otsekontakt – Facebook Kuumad Käärid ja telefon: 5621 0019

Fotod: Kuumad Käärid