Uus huviring, mis hoolitseb nii beebide kui ka emade eest

Kui perre sünnib beebi, siis on väga tavapärane, et ema pühendab esimese eluaasta lapsele. Siiski ei tohiks unarusse jätta ka iseennast, sest iga laps soovib õnnelikku ja rõõmsameelset ema.

„Mäletan selgelt, kuidas ma olin väsinud ja soovisin lisaks beebitegevustele hingekosutust endale,“ ütleb 3-aastase poja ema Getter Lukjanov. „Ma käisin pojaga ujumas ja võimlemas, vahel ka ema-beebi joogas, kuid hing ihkas midagi sügavamat, tähendusrikast ja täitvat! Midagi, mis annaks mulle mõtteid iseenda kui naise ja inimese kohta, mitte ainult beebiemmena.“

Sünnitusjärgne depressioon on levinum, kui me tahaksime uskuda. Paljud naised ei koge seda konkreetselt depressioonina, kuid ühel hetkel võib tühjus, väsimus ja ainult beebile fokusseerimine muutuda ruineerivaks. Beebidele pakutakse palju toredaid ja arendavaid huviringe ja tegevusi, kuid need ei täida ema südant.

Foto: erakogu
Foto: erakogu

Laps vajab aga õnnelikku ema. Emaks saamine on suur õnnistus, mis käib käsikäes mitmete väljakutsete, magamata ööde ja suure elumuutusega. „Selleks, et end mitte täitsa ära kaotada ja ainult beebimaailma sukelduda, tuleb teadlikult täita ka iseenda vajadusi. Olen loonud iganädalase koosviibimise, kus on mõeldud mõlemale – nii beebile kui ka emale. Tantsime beebid süles mõnusate Ladina-Ameerika rütmide järgi, naudime lõbusa ja kerge muusika positiivset mõju psühholoogiale ning lubame rõõmul end kanda,“ tutvustab Getter veebruaris algavat igareedest koosviibimist Pesakeses Viimsis.

Lisaks tantsimisele on iga kord ka loengu ja vestlusringi osa, kus keskendutakse teatud märksõnale või teemale. „Beebiteemade asemel keskendume naistele – räägime naiselikkusest, armastusest, vabadusest ja iseseisvusest, piiride kehtestamisest ning usaldusest. Mõtiskleme, arutleme ja täidame oma südant mõnusalt toitva hingetoiduga,“ ütleb salsatantsu ja hingejuttude vedaja Getter Lukjanov.

Salsatants ja hingejutud alustavad 7. veebruaril Pesakeses Viimsis. 1,5-tunnised koosviibimised toimuvad reedeti kell 10.00–11.30. Täpsem info: www.pesakeviimsis.ee.

Salsatants ja hingejutud
Salsatants ja hingejutud