5.detsembril 2019 avati uus raamatukogu ja noortekeskus. Uudistamist ja tegevusi jagus terveks päevaks.

Uus raamatukogu asub läbi kahe korruse. Raamatukogus saab liikuda nii ratastooli kui ka lapsekäruga. Teisele korrusele pääseb liftiga.

Alumisel korrusel on ajakirjad, teatmeteosed, ilukirjandus, helikandjad ja kõik teised lugejale huvi pakkuvad teosed. Riiulite vahel on erinevad mugavad “pesad”, kus lugeja saab vajadusel nautida vaikus ja üksiolemist. Lisaks raamatutele on alumisel korrusel veel muusikatuba ja seminariruum, mida võib üürida vastavalt hinnakirjale.

Teisel korrusel on lasteala, kus tõesti on ka laste peale mõeldud. Näiteks riidenagid on pandud just lapsele parajale kõrgusele, rääkimata raamaturiiulitest, kust laps ulatab vaevata raamatuid võtma. Raamatuid leiab sealt nii koolilastele kui ka mudilastele. Ka teisel korrusel on mõnusad pesad, padjad ja lauad kus lapsed ennast hästi tunnevad.

Viimsi Noortekeskus

Teisel korrusel asub ka Viimsi noortekeskus. Noortekeskuses on samuti palju ruumi, valgust ja erinevad tegevustoad. Üsna pea valmib ka köök, mida noored kasutada saavad. Noortekeskus on mõeldud kõikidele noortele vanuses 7-26.

Noortekeskuse tegevuse eesmärk on luua noortele loovust ja identiteeti toetav turvaline ja kaasav arengukeskkond ning võimaldada noortel aktiivselt sisustada oma vaba aega ning suunata noori olema ühiskondlikult aktiivne.

Raamatukogu ja noortekeskus on ruumikad, valgusrikkad, moodsad ja tehtud igati kasutajale mugavaks. Kui meie, kasutajad, seda ka hoida oskame, püsivad noortekeskus ja raamatukogu puhtad, esemed terved ja me kõik saame ennast seal igal ajahetkel hästi tunda.

Raamatukogu on avatud E-R kell 10-20 ja L-P 10-16. Täpsemat infot saab raamatukogu kodulehelt.

Noortekeskus on avatud E-R kell 12-20 ja L kell 10-16. Täpsemat infot saab Viimsi noortekeskuse Facebooki lehelt.