14.septembri pärastlõuna tõi Viimsi kooli juurde kokku tõukeratturid, BMX-i ja rulasõitjad, et üheskoos trikitades avada uuenenud Viimsi skatepark.

Kell 13 esines avakõnega Viimsi noortekeskuse esindaja Aare Vest, kes tänas kohaletulnud rahvast ning tutvustas eesolevat programmi.
Seejärel sai sõna Viimsi vallavanem Laine Randjärv, kes avaldas tänu uue rulapargi elluviijatele. Randjärv rääkis, et kuigi ta ei ole saanud olla nende otsuste juures, mil aasta tagasi lepiti kokku luua uuendatud park, soovib ta tänu avaldada eelkäijatele ja Jan Treile. Trei on projekti eest seisnud ning kaasa aidanud rahastamisega.

„Arvan, et uuenenud rulapark siin Viimis kooli juures annab võimaluse paljudele noortele, kes muidu istuksid internetis, oma energiat hoopis siia parki panna,“ rääkis Randjärv.
Viimsi vallavolikogu liige ja koalitsiooni aseesimees Jan Trei leidis, et uuenenud rulapargi ees on nostalgiline seista. Aastal 2013 rajati Viimsi kooli kõrvale esimene valla rulapark. Trei leiab, et vana rulapargi uuendamine näitab seda, et investeering läks asja ette ning valla noored on seda palju kasutanud.

„Loodetavasti saab uus rulapark olema veelgi atraktiivsem ning põnevust pakkuv. Võib-olla kujuneb uuest rulapargist populaarseim Viimsi noorte kogunemiskoht, kus oma vaba aega veeta, mitte kaubanduskeskuses hängides,“ rääkis Trei.
Küll aga tuleb tõdeda, et läbi aegade üks enim esinenud probleem rulapargis on kiivrita sõitmine. Seetõttu tuletasid Jan Trei ja Laine Randjärv noortele meelde, kui tähtis on ekstreemspordi harrastajal kiivrit kanda.

Laste jaoks avas rulapargi täielikult aga ekstreemtrikkide võistlus, mida tuli korraldama Keerdtrepp. Keerdtrepp on kogukond noori, kes tegelevad erinevate spordialade, sealhulgas ekstreemspordi viljelemise ja arendamisega ning Eesti noorte ühiskondliku ja kehalise aktiivsuse tõstmisega. Keerdtrepp viis läbi erinevaid võistlusi ning vanusest sõltumata oli kõigil võimalik end proovile panna.
Noored ekstreemsportlased ütlesid, et uuenenud pargis on kordades parem sõita. Uuenduse käigus vähendati muu hulgas ka järske kallakuid, mis varem noorematele raskusi tekitasid. Nüüdsest on sportlastel ka rohkem võimalusi, et uusi trikke õppida.