30. augustil käisid Viimsi seeniorid Raereisidega silmaringi avardaval väljasõidul. Reisijuht Arne Timm oskas väga palju ja huvitavalt rääkida ning ka meie teadmisi kontrollida. Saime teada, et Pärnu linn on pindalalt kõige suurem linn Eestis – 300 ruutkilomeetrit. Ja et ääremaad asuvad tegelikult linna territooriumil.

Esimene peatus oli Liblikamajas Pärnumaal. Liblikad elavad seal talveaias, kus kulgeb kogu nende elu – nad lendavad, toituvad ja nukkuvad. Liblikaid oli mitmes suuruses ja värvuses. Edasi oli meil tore peatus mere ääres Kapteni talus, kus ootas maitsev lõunasöök.

Peale sööki sõitsime Pootsi veinimõisasse, kuhu oli rajatud 500 puuga kirsiaed. Mõis on suures osas juba renoveeritud ja sinna on rajatud kaasaegne marjaveinitehas. Degusteerisime mõisa toodangut ja saime teada, et Pärnumaa 2019. aasta parim toode oli vaarika vahuvein. Väga head olid ka limonaadid. Kellele miskit maitsema hakkas, see seda ka kaasa ostis.

Rõõmsas tujus jõudsime Sanga-Tõnise talu vene muuseumisse, kus lahked perenaised, ema ja tütar, tutvustasid meile traditsioonilist vene rahvakultuuri. Tervituseks pakuti leiba soolaga. Tutvusime majapidamisega, kus kogutakse nii samovare kui hohloma-käsitööd. Selle kõige juurde jutustati puhtas eesti keeles, kuidas talumuuseum sündis. Turismiobjektina tegutseb talu juba 12 aastat.

Saime natuke aimu vene rahvusköögist. Suurest vene ahjust võttis Tormi Teras välja ahjukartulid. Kuumale kartulile sai peale panna ürdivõid ja juurde võtta heeringat. Kurke pakuti nii soolatult kui ka hapendatult. Nende hulgas oli ka kabatšoki viilusid. Lõpetuseks pakuti teed samovaridest.  Magusaks sai teed teha võilille siirupiga.

Kojusõiduks oli nii palju meeldivaid elamusi, et jäi veel öelda tänusõnad bussijuht Riivole, reisijuht Arnele ja meie Aimele, kes oskab õigeid valikuid teha. Täname Viimsi Pensionäride Ühendust, kes aitas reisi finantseerida.

Kohtumiseni uutel väljasõitudel – 26. septembril Silmu festivalile Narva- Jõesuusse.