Nagu juba traditsiooniks saanud, toimub ka selle aasta septembri viimasel laupäeval Viimsi Ubinapäev.

Indrek (41), 4 lapse isa Pringi külast:

Kümme aastat tagasi sündis Rannarahva muuseumiga koostöös Viimsi ubinapäev, mis aitas minul ja paljudel teistel oma aia õunad mahlaks muuta. Nii juhtub see ka selle aasta septembri viimasel laupäeval, nagu juba traditsiooniks saanud. See on võimalus kõigil valla elanikel tulla oma õunte ja anumatega muuseumiplatsile, kus Hiiumaalt pärit kaadervärk koos Triinuga viljad mahlaks pressib.

Juba mitu viimast aastat on mul aga mõtteis oluliselt suurem plaan päästa veel rohkem õunu ning tundub, et sel aastal võikski selle eksperimendi teoks teha. Olles juba 5 aastat Toidupanga vabatahtlik, soovin ära päästa Viimsi õunad, võludes need koos teiega kompostihunnikust laste terviseks.

ÜLESKUTSE! Viimsi õunad mahlana Viimsi lastele!

Kui Sinu aias on õunapuud ja tead, et Sa põhjusel või teisel neid õunu ära ei suuda tarbida, anneta need mahlateoks. Kogume õunad vabatahtlike abiga kokku, muudame tööstuses mahlaks ja toome mahla tagasi Viimsi lasteaedadesse ja koolidesse. Selleks, et oskaksime üleüldse mingite mahtude ja jõudlustega arvestada, palun anna teada oma võimalikust annetusest e-kirja teel indrek@toidupank.ee või helistades +372 516 1566. Hetkel piisab vaid infost, mitu puud, mis sorti ja kus asub.

Hedvig (14), Püünsi kooli 9. klassi õpilane, Pringi külast:

Olen sündinud ja kasvanud Viimsis ning juba väiksest saati abiks olnud isale õunamahla pressimisel. Kes ise selle protsessi läbi teinud on ja hiljem tulemust maitsta saanud, teab, et kodune õunamahl maitseb kõige paremini maailmas. Ka mina usun, et suudaksime Viimsi õunad koos ära päästa ja need meie kõigi jaoks magusaks mahlaks muuta.

ÜLESKUTSE! PÄÄSTAME VIIMSI ÕUNAD MAHLAKS!

Selleks, et annetatud õunad aedadest kokku korjata, vajame me paljude vabatahtlike abi. Mida rohkem meid kokku tuleb, seda vahvam on ja seda parema tulemuse saavutame! Õunte korjamine toimub septembri lõpus nagu ubinapäevgi. Kui tahad samuti aidata päästa Viimsi õunu, et need jõuaks tagasi maitsva ja tervisliku mahlana kõikide Viimsi lasteni, KIRJUTA MULLE enda ja oma sõprade OSALEMISE SOOVIST: ubinapaev@gmail.com.

Kui meie eksperiment õnnestub, saab sellest ka teistele valdadele eeskuju!

/ Keskkonna-aasta toiduraiskamise ennetamise kuu september /

Tütred Ingrid ja Hedvig isa Indrekuga. Fotod erakogu
Tütred Ingrid ja Hedvig isa Indrekuga. Fotod erakogu