Keha salendamine, naha pinguldamine ja lõdvestav keha üldmassaaž – seda kõike pakub rullmassaaž. Rullmassaaži masinate tööpõhimõte on, et pöörleval trumlil paiknevad rullid teevad kindla arvu pöördeid minutis.

Roll Spot Viimsi osanik Jennifer Einbach rääkis lähemalt rullmassaaži kasulikkusest ja selle omapärast.

Kuidas alustasite rullmassaaži stuudioga, kust tuli idee?
Rullmassaaž on Eestis olnud veidi üle 3 aasta ja meie oma stuudioga alustasime tänu sellele, et olime ise alguses kliendid. Nähes, kui hästi see mõjub, otsustasime võimalusest kinni haarata ning lõime enda koha, et oleks hea kodu juures käia.

Kuidas rullmassaaž kehale mõjub?
Rullmassaažil on palju kasutegureid, mis kõlab nagu muinasjutt, aga vastab tõele. Põhirõhk on seni pandud kaalualandamisele ja ümbermõõtude vähendamisele ning naha siledamaks muutmisele, mis on ka tõsi. Samas aga üldine enesetunde parandamine võiks olla isegi esikohal. Lisandub ka tugev massaaž. Rasvakihti ja tselluliiti aitab rullmassaaž vähendada väga efektiivselt ja naha siledamaks muutumist saab näha juba pärast mõnda korda.
Kellel keha kaldub vett kinni hoidma ja tursesse minema, siis aitab see väga efektiivselt ka selle probleemi vastu. Seda probleemi esineb tihemini inimestel, kellel on istuv või seisev töö.

Vereringesüsteemis liigub kahte tüüpi vedelikku: veri ja lümf. Veri, süda ja veresooned moodustavad kardiovaskulaarse süsteemi. Lümfivedelik, lümfisõlmed ja lümfisooned moodustavad lümfisüsteemi. Mõlemad koos – südame-veresoonkond ja lümfiringe – moodustavad keha vereringesüsteemi. Rullmassaaž koostöös infrapunakiirgusega masina sees paneb lümfi ja vereringe kiiremini liikuma ning viib sellega kaasa kehasse ladestunud mürkained, mis on leidnud endale koha naha all ja samuti siseorganite ümber. Samuti viib rullmassaaž kehast välja liigse kogunenud vedeliku, mis sageli tekitab paistetuse tunnet, mida võid tunda tihti jalgades ja kätes. Pealegi on rullmassaaž väga tõhus lihasmassaaž. Seda võiks pidada ka aktiivsete inimeste vajalikuks lihashoolduseks, mis aitab kiiremini trennist taastuda, muudab lihaskudet elastsemaks ja sitkemaks ning see omakorda aitab vigastusi vältida.

Hubane Roll Spot stuudio ootab sind. Autor: VT
Hubane Roll Spot stuudio ootab sind. Autor: VT

Kuna tegu on lümfimassaažiga ja lümfide kaudu väljuvad meil organismist mürkained, mis sinna kogunevad ja kinni jäävad, siis muudab rullmassaaž ka immuunsüsteemi tugevamaks ja annab lisaenergiat. Läbi selle paraneb ka une kvaliteet.
Kindlasti tekitab massaaž rohkem janu nendel, kes ei tarbi piisavalt palju vett. Samas võib see tekitada ka peavalu, kuid siis tulebki rohkem vett juua, sest toksiinid hakkavad liikuma. Une kvaliteedile ja magusaisu vähenemisele aitab samuti rullmassaaž kaasa – selle oleme avastanud ise, kuid ka kliendid on sama tõdenud. Suudetakse oma isusid paremini kontrollida ning magus ja rämpstoit ei isuta enam. Samuti väidavad vanemad kliendid, et see annab nendele rohkem energiat – kui muidu olid reedeks väsinud, siis nüüd on tunda vahet.

Mille poolest eristub see tavalisest massaažist?
Rullmassaaži puhul ei ole lamamist, vaid iga 4 minuti tagant on positsiooni vahetamine. Ise saab tugevust ja kiirust reguleerida ning valida, kui palju oma keharaskusega veel lisaks peale suruda. Masin on varustatud infrapunalambiga, mis soojendab lihast ja aitab kudet elastsemaks muuta ning ka vigastusi vältida. Infrapuna kiirendab vereringet ja aitab kiiremini kaasa rasvarakkude lagundamisele. Oluline on juba enne rullimist palju vett juua, aga ka rullimise ajal ning pärast seda.

Kui tihti peaks rullimas käima?
Soovituslik oleks teha 10 korra kuur (2–3 korda nädalas) ja siis käia kas kord nädalas või vastavalt tundele. Kolm korda oleks minimaalselt vaja käia, et saada aru, kuidas rullmassaaž just Sinule mõjub, sest iga inimese organism on erinev. Lisaks on ka eesmärgid erinevad ning sellest me alati lähtumegi. Ideaalis võiks teha 2 korda aastas 10 korra kuuri ja vahepeal vastavalt enda tundele.

Kas see sobib kõigile?
See sobib nii meestele kui ka naistele, sportlikele inimestele kui ka vähem aktiivsetele.
Kõigile mitte, sest tegu on väga tõhusa protseduuriga, mis alguses viib keha heas mõttes šokiseisundisse, sest paneb mürkained liikuma ning kiirendab organismis ainevahetusprotsesse. Vastunäidustatud on see näiteks rasedatele.  

Milline näeb protseduur välja?
Protseduur ise kestab 60 minutit, kus on 15 erinevat positsiooni ja iga positsioon keskendub ühele kehapiirkonnale 4 minutit. Kõik 15 positsiooni on välja toodud tahvlil ja ekraanil ning lisaks on kohal ka instruktor, kes abistab. Iga 4 minuti tagant jääb masin 5 sekundiks seisma, et saaks uue positsiooni võtta.

Lisaks on võimalik erinevate programmide ja kiiruste kasutamisega muuta protseduur mitmekülgsemaks (programmid alakehale, ülakehale, bodyshaping jne).
Manuaalne programm on selline, et inimene ise otsustab, millal ta järgmisele positsioonile läheb.

Mida peaks huviline veel teadma enne Roll Spot Viimsi stuudiosse tulekut?
Paljud kliendid enne tulekut olid pikalt hoogu võtnud, sest kogu asi tekitab palju küsimusi. Pigem ütleks, et ei tasu liiga palju mõelda, vaid tulla proovima, sest selleks ei ole vaja eelnevaid teadmisi. Oluline on lihtsalt, et vastunäidustusi ei ole. Samuti on tähtis veejoomine enne protseduuri, selle ajal ja ka peale protseduuri.

Kas saab ka mitmekesi tulla?
Meil on hetkel stuudios kolm masinat, seega kolm inimest saab korraga kohal olla ja olemegi loonud spetsiaalselt “sõbrapaketi” soodsa hinnaga, mida väga klientide poolt armastatakse. Saab koos sõpradega suhelda, kuid soovi korral on võimalik ka privaatselt olla.

Lisaks toimuvad meil erinevad terviseõhtud ja töötoad oma ala asjatundjatega. Meie tegemistega saab kursis olla läbi sotsiaalmeedia. Facebookis ja Instagramis – rollspot.ee.