Viimsi valla esmaasutamisest möödus sel kevadel 101 aastat, mille auks valmis kinkeraamat „Tervitused Viimsist“. Raamat annab meile põgusa ülevaate valla elukeskkonnast läbi siinsete külade ning tegusate ja töökate inimeste.

Uurides kinkeraamatut võib viimsilane piltidelt ära tunda nii mõnegi sõbra, sugulase või koguni iseenda. Raamatus leidub kauneid vaateid, aga selle teljeks on inimesed ja sündmused. Inimesed, kes siin on läbi aegade elanud ja elavad praegu, on Viimsi suurimaks väärtuseks.

Viimsi Raamatukogu direktriss Tiiu Valmi sõnul on tegemist ilusa ja väärika raamatuga. „Arvan, et iga viimsilase kodus võiks raamat „Tervitused Viimsist“ olla lehitsemiseks, lugemiseks ning sõpruskondadele näitamaks ja tutvustamaks, kui kaunis piirkonnas meie elame ja toimetame.“

Mida arvavad raamatust viimsilased?

Raul (20)
Oma suhtlusringkonnast olen raamatut juba soovitanud nii mõnelegi. Kui ise selle esimest korda kätte võitsin, olin positiivselt imestunud lugedes ülevaadet valla mitmekülgsetest sportimisvõimalustest. Olen siin üles kasvanud ja teadsin, et meil on kõiksugu spordiväljakuid, aga tore oli lugeda ka väiksemate klubide tegevuse kohta.

Kristi (40)
Soovitaksin raamatut nii sõpradele kui ka kõikidele Viimsi inimestele. Mulle meeldib raamatu juures just see, et teos suudab anda kõigest meie vallas toimuvast just piisavalt hea ülevaate, seda on väga lihtne lugeda ja meeldiv vaadata. Kõige rohkem meeldisid meie perele pildid. Neid uudistas ka minu laps, kes rõõmuga teatas, et leidis ennast rohkem kui ühelt pildilt.

Andrus (48)
„Tervitused Viimsist“ on hästi tore raamat, mis sobib lisaks viimsilase enda raamaturiiulile ka ideaalseks kingituseks neile, kes ei ole Viimsi ajalooga ja siinse eluga niivõrd kursis. See kujundab tervikliku pildi meie valla tegemistest.

Külli (64)
Raamatust rääkisin sõpradele suurima heameelega. Mina ise olen Viimsis elanud juba 27 aastat ja mulle päris meeldib see raamat. Pean tunnistama, et kõige huvitavam on ülevaade Viimsi ajaloost, kus tutvustati ka meie külade ajalugu. Väga huvitav on vaadata ajas tagasi.

Mia Ene (76)
Olen raamatut juba kolmele sõbrale soovitanud. Alguses mõtlesin, et võtan ja tellin neile ise ära, sest mul on kontakt kirja pandud. Siis aga sain teada, et raamatutel on ka müügipunktid ja ütlesin sõpradele, kust raamatuid osta saab. Kõige rohkem meelis mulle see hetk, kui leidsin raamatust olevalt fotolt iseenda, oma abikaasa ja lapselapse.

Raamatut „Tervitused Viimsist“ saab osta Viimsi raamatukogust, päevakeskusest, vabaõhumuuseumist ja rannarahva muuseumist. Raamatu hind on 25 eurot. Tellimusi saab esitada ka aadressil viimsiraamat@gmail.com, misjärel jõuab raamat Teile sobivasse pakiautomaati.