Alanud 2020. aastal korraldab Viimsi Sport taaskord aasta läbi tasuta treeninguid erinevatel spordialadel. Lisaks avaneb ka sel aastal mitmeid võimalusi oma treeningutest saadud oskused kodustel võistlustel proovile panna.

Millist tagasisidet said Viimsi Spordi aktivistid eelneval aastal korraldatud üritustelt ning mida toob klubile 2020. aasta, rääkis lähemalt Viimsi Spordi treeningute eestvedaja ja juhatuse liige Viljar Haav.

Kuidas möödus Viimsi Spordile 2019. aasta?
Oleme tänaseks tegutsenud juba kolm aastat ning inimeste huvi meie ühiste treeningute vastu aina kasvab. Kui me alustasime maanteerattatreeningutega, siis tänaseks on lisandunud nii ühised suusa-, jooksu-, kepikõnni- kui ka rullsuusatreeningud, mida kõike ka 2019. aastal läbi viisime. Lisaks oleme korraldanud ringtreeninguid nii oma keharaskustega kui ka TRX rihmadega. Kõik meie värskes õhus toimuvad treeningud on kõigile jõukohased ja osalejatele tasuta.  

Lisaks treeningutele sai korraldatud ka erinevaid võistlusi oma koduvallas. Päris uute ja huvitavate võistlusena leidsid aset murdmaasuusa mäkketõusuvõistlus Vimka mäel ning jooksu- ja rullsuusavõistlus Tädu terviserajal ja Randvere kergliiklusteel.

Esmakordselt toimus ka Randvere rattakross, mis kujutas endast metsasõitu, kus rajale mindi 30-sekundiliste vahedega. Põnev ja mitmekülgne rada kulges Randvere metsateedel ning pakkus oma vahelduva maastiku ja takistuste tõttu igale osalejale midagi meeldejäävat.

Kahju on vaid sellest, et lume puudumise tõttu jäi ära eelmise aasta alguses plaanis olnud öömaraton suuskadel. Loodame, et sel aastal on lumeolud paremad ning lumi taevasse ei jää ja laseb meil korraldada ka esimese Tädu öömaratoni klassikatehnikas.

Missugune oli tagasiside?
Rõõmu teeb see, et meie treeningutest võtsid osa väga paljud erinevad inimesed. Mitmed osalejad, kes alles 2019. aastal meie treeningutega ühinesid, soetasid endale ka treeninguteks vajalikud vahendid. Näiteks hakkas spordiala niivõrd meeldima, et soetati nii tavalisi kõnnikeppe kui ka BungyPump kõnnikeppe. Oli ka neid huvilisi, kellele hakkas pärast esimesi treeninguid rullsuusatamine nii väga meeldima, et nad ostsid omale ka rullsuusad.

Oli hea näha, et pärast nn ametlike treeningute lõppemist jätkasid paljud inimesed iseseisvaid treeninguid. Pärast meie kevadisi jooksutrenne võttis nii mõnigi inimene esmakordselt osa ka jooksuvõistluselt. Sama saab öelda ka maanteerattatreeningute kohta, kus nii mõnigi rattatreeningul osaleja pani hiljem end edukalt proovile ka võistlustel. On hea näha, et oleme oma treeningutega suutnud nakatada spordipisikuga juba paljusid viimsikaid, kes tahavad treenida ja võistelda nii Eestis kui ka välismaal.

Palju positiivset tagasisidet leidsid ka uued ja huvitavad võistlused. Aasta alguses toimunud mäkketõusuvõistlus murdmaasuuskadel ning varakevadel toimunud rattakross meelitasid osalema mitte ainult viimsikaid, vaid kohale tuldi ka Haanjast, Jõhvist ja mujalt Eestist. Lõuna-Eesti rahval oli üllatus suur, kui siledatele Viimsi metsaradadele ehitatud võistlusrada oli täis takistusi ja üllatusi. Saime võistluse kohta väga palju positiivset tagasisidet, mistõttu innustab see meid korraldama Randvere rattakrossi ka käesoleva aastal. 

Millised üritused on lähiajal tulemas?
Sellel nädalal algasid ujumistreeningud Viimsi koolis, mis kestavad 8 nädalat. Kepikõnnitreeningud Karulaugu terviserajal jätkuvad kuni ilm lubab. Suusatreeningud algajatele algavad aga lume olemasolul kolmapäeviti Tädu terviserajal kogenud suusaõpetaja Kaarel Zilmeri juhendamisel. Jooksutrennid toimuvad sarnaselt eelmisele aastale 6 nädalat enne Viimsi Jooksu Karulaugu terviserajal ning paljude lemmikud maanteeratta ühistrennid algavad kevadel, kui teed on kuivad.

Kuidas üritate suurendada inimeste huvi liikumise vastu?
Püüame pakkuda inimestele tasuta võimalusi, tutvumaks erinevate liikumisharrastustega ning leidmaks enda jaoks see kõige meeldivam ja sobivam treening.

Miks peaks võtma osa järgmisest treeningust?
See, kes soovib ja tahab olla aktiivne, et sellega nii enda vaimset kui ka füüsilist enesetunnet paremaks muuta, võiks tulla ja liikuda ning treenida meiega koos – üheskoos trenni teha on lõbusam ning aeg ja kilomeetrid mööduvad kiiresti. 

Kellele on trennid ja võistlused mõeldud?
Meie treeningud on mõeldud neile, kes soovivad liikuda ja parandada seeläbi oma enesetunnet. Võistlustele on teretulnud kõik, kellel on vähegi soovi end proovile panna ning võrrelda oma võimeid treeningkaaslastega. Treeningutel osalemiseks ei pea omama varasemaid treeningkilomeetreid ega ideaalset vormi – see kõik tuleb koos tehes kiiremini, kui arvatagi oskate.

Liituda saab nii hooaegade alguses kui ka hooaja keskel. Järjepidevalt on võimalus osaleda kõikides treeningutes, kuid soovi korral ka vaid üksikutel. Treeningutest võtab osa väga erinevas vanuses ja treenitusastmes inimesi. Vajadusel toimuvad trennid ka mitmes grupis, kuid põhiline on see, et kunagi ei jäeta kedagi üksinda.

Kui kellelgi on huvi panustada koduvalla klubi arengusse, siis kuidas peaks käituma? 
Neid, kes soovivad meie tegemisi toetada ja aidata ürituste korraldamisel, on oodatud astuma meie klubi liikmeteks, saates sooviavalduse e-posti aadressile info@viimsisport.ee. Liikmetele lisandub ka liikmemaks, mille panustame treeningute ja võistluste korraldamisse. Klubiliikmete eeliseks on klubi värvides riiete soetamine soodushinnaga. 

Võistlused esimesel poolaastal

TÄDU ÖÖMARATON 29. VEEBRUARIL

MAASTIKURATTAKROSS 19. APRILLIL (Randvere metsas)

34.VIIMSI JOOKS 17. MAIL – soodsam registreerimistasu kuni 31.01.2020

VIIMSI TREPIJOOKS 30. MAIL – toimub juba 4. korda