Teeme üheskoos Eestis puhtaks!

19. septembril toimub maailmakoristuspäev. Miljonid inimesed 180 riigist tulevad sel päeval välja, et astuda ühiselt samm puhtama maailma suunas ja juhtida tähelepanu globaalsele prügiprobleemile.

Tegu on maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis on alguse saanud Eestist ja mida juhitakse 19. septembril siitsamast Eestist. Eelmisel aastal tulid 20 miljonit inimest 180 riigist eestlaste üleskutsel kodudest välja ja koristasid maailma puhtamaks. Eestis osales ligi 29 000 inimest.

Eestis soovime tänavu pöörata tähelepanu eelkõige hajusalt paiknevale väikesele ja nähtamatule prügile, mida leidub kõikjal meie ümber. Need on suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. Kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid ometi on nad jõudnud teeveerde, põõsa alla, ukse kõrvale. Väikeprügi, mis kord juba loodusesse satub, ei jõua tõenäoliselt kunagi nõuetekohasesse käitlusesse: see jääb loodusesse aastakümneteks või jõuab mõne linnu/looma toidulauale ning siseneb seeläbi toiduahelasse.

Võta 19. septembril ette väike jalutuskäik kodukohas ning ole valmis maas olevat prügi kokku korjama. Kokkukorjatud prügi võib panna kas ettevõtte/isiklikku jäätmemahutisse või avalikku konteinerisse. Samuti on võimalik maailmakoristuspäeval osaleda digitaalse koristuse vormis. Korista enda arvuti või telefon liigsetest andmetest, mis koormavad andmekandjaid ja servereid ning põhjustavad suurel hulgal süsihappegaasi. Digitaalse koristuse järgselt võivad seadmed muutuda ka kiiremaks ning ka töö tegemine organiseeritud keskkonnas on efektiivsem.

Lisainfo : https://www.maailmakoristus.ee/

Vanapere jäätmejaam on avatud E, N, R, L, P– 10.00-18.00 ja Pärnamäe jäätmejaam on avatud E, T, K, N – 14.00-19.00 ja L, P 10.00-15.00.