Viimsi vabaõhumuuseum on tavapärastel suvedel võõrustanud tuhandeid eestimaalasi ja turiste ning korraldanud rohkelt vabaõhuüritusi. Hoolimata sellest, et külastajate arv on tänavu kesisem ja i suviste suurürituste korraldamist piiravad reeglid, ei ole see suvi Viimsi vabaõhumuuseumis sugugi sündmustevaene. Peale sotsiaalmeedias jälgitava Viimsi virtuaalse jaanitule toimub mitmeid üritusi, mida saab ka kohapeale vaatama-kuulama tulla, kuid mõistagi on need reguleeritud sel suvel kehtivaid piiranguid arvestades.

Üks suurimaid vabaõhumuuseumi korraldatavaid sellesuviseid üritusi on üleviimsiline Rannarahva festival, mis tänavu toimub juba kümnendat korda. „Meeleoluka päeva sisse mahub mitmeid esinejaid, toimub portselani- ja vanavaralaat, osaleda saab huvitavates õpitubades ja ka Viimsi kohvikute päev on festivaliga ühendatud. Tegevusi jagub nii suurtele, kui väikestele,“ tutvustab festivalipäeva Viimsi vabaõhumuuseumi sündmuste projektijuht Jekaterina Alipova. Õhtu peaesinejana on rahva rõõmuks mere ääres muusikat tegemas „Audru Jõelaevanduse Punt“.

Tänavu toimub vabaõhumuuseumis kontsertide sari „Viimsi Suvemuusika 2020“, mis  toob kaunile merevaatega lavale paljud eestlaste lemmikartistid. Üles astuvad Tanel Padar, Lenna Kuurmaa, Smilers, Uku Suviste, Märt Avandi, Ivo Linna, Juss Haasma ja Lexsoul Dancemachine.

Muuseumi suvises kultuurikavas on ka kaks „Päikeseloojangu kontserti“, kus ühel esinejateks kuus Eesti Muusikaauhinda võitnud Karl-Erik Taukar ja neljakordne aasta naisartist Ines ning teisel legendaarne Terminaatori solist Jaagup Kreem ja kahekordne aasta meesartist Ott Lepland.

Vabaõhumuuseumi väravad on suvel avatud ka teatrisõpradele võimalusega hoida teistest teatrikülastajatest ohutut distantsi. Augustis kutsub Vene Draamateater publikut osa saama kaasaja populaarseimast ja naljakaimast eesti näidendist „Eesti matus“ Andrus Kivirähki näidendit Üllar Saaremäe lavastuses mängitakse Kingu talu hoovis 1. – 9. augustini kaheksal korral.

„Kontserdi- ja teatrikülalistel soovitame kaasa võtta enda istumisalus või tool, kenasti pügatud muru mõnusaks muusikanautimiseks ja teatrielamuseks on meie vabaõhumuuseumis piisavalt,“ räägib Jekaterina Alipova.

Ka traditsiooniline Muinastulede öö augusti viimasel laupäeval meenutamaks ajaloolisi mereäärseid märgutulesid ei jää vabaõhumuuseumis tänavu pidamata. Selgi üritusel on huvitavaid esinejaid ja toredaid tegevusi, millest osa saada. Täpsemat informatsiooni kõikide Viimsivabaõhu muuseumis toimuvate suveürituste kohta saab Rannarahva muuseumi kodulehelt, Viimsi valla kultuurikalendrist ja sündmustega seotud sotsiaalmeediakanalitest.